בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
בג"צ: לא נתערב בהחלטת הממשלה בעניין מינויו של מנכ"ל רשות השידור  
 
תעשייה |
 

בג"צ דחה פה אחד את עתירת אגודת העיתונאים בתל אביב נגד מינויו של יוני בן מנחם לתפקיד מנכ"ל רשות השידור. בג"צ: "אין אנו סבורים שקמה עילה להתערבותנו בשיקול דעתה של הממשלה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הצלחה נוספת ללשכת ראש הממשלה: בג"צ דחה היום (חמישי) פה אחד את עתירת אגודת העיתונאים תל אביב נגד מינויו של יוני בן מנחם לתפקיד מנכ"ל רשות השידור.

 

"אין אנו סבורים שקמה עילה להתערבותנו בשיקול דעתה של הממשלה ובהחלטתה למנות את המשיב לתפקיד מנכ"ל רשות השידור", כתבוט השופטים בהחלטתם. כמו כן דחה בג"צ את טענות האגודה כלפי וועדת האיתור. בית המשפט קבע כי לא הוכחה ואף לא נטענה על ידי אגודת העיתונאים זיקה פוליטית בין יוני בן מנחם לבין ראש הממשלה. בית המשפט גם לא מצא עילה להתערבות בטענת אגודת העיתונאים כאילו וועדת האיתור היא וועדה פוליטית.

 

בעתירה טענה אגודת העיתונאים כי וועדת האיתור למנכ"ל הרשות קיבלה החלטה לא עניינית: "שנים מחברי הוועדה הינם ד"ר אמיר גילת ומר יואב הורביץ, אשר זיקתם לראש הממשלה נתניהו הינה זיקה מוכחת", נכתב בעתירה. בג"צ דחה כאמור את הטענה. 

 

לפי ארבעה חודשים דחה בג"צ את הבקשה לצו ביניים נגד מינוי המנכ"ל, והוא נכנס לתפקידו לאחר שהממשלה אישרה את המינוי. בית המשפט העליון מצא כי ליוני בן מנחם "נסיון משמעותי בטלוויזיה וברדיו, בשלל תפקידים, ולפיכך סמך ידיו על החלטות וועדת האיתור, וועדת שפניץ למינויים בכירים וממשלת ישראל שהחליטו כולם פה אחד כי המינוי ראוי ועומד בדרישות החוק".

 

ד"ר אמיר גילת יו"ר רשות השידור מסר הבוקר בהודעת מטעם הרשות: "בג"צ אמר את דברו פה אחד ואני מברך על החלטתו. הוכח שועדת האיתור עשתה את עבודתה בצורה מקצועית ובחרה במועמד המתאים ביותר. עכשיו יש להניח בצד את חילוקי הדעות, לנפץ את המחנאות, להצעיד יחד כולנו את רשות השידור ולהפוך אותה לגורם משפיע בחברה הישראלית".

 

>> לקריאת פסק הדין

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by