בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פלילים ומשפט 
מאחורי הסורגים: ענת קם נכנסה לכלא נווה תרצה 

מאחורי הסורגים: ענת קם נכנסה לכלא נווה תרצה

 
פלילים ומשפט |
 

העיתונאית שהדליפה מסמכים אותם הוציאה מלשכת אלוף פיקוד המרכז במהלך שירותה הצבאי, הגיעה מלווה בבני משפחתה לכלא נווה תרצה כדי להתחיל לרצות ארבע וחצי שנות מאסר בפועל. קם, שהורשעה במסגרת הסדר טיעון בעבירות של מסירת מידע סודי והחזקתו, ממתינה להכרעה בערעורה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ענת קם, שהורשעה בחודש פברואר האחרון במסגרת הסדר טיעון בעבירות של מסירת מידע סודי והחזקתו, נכנסה היום (רביעי) לכלא כדי לרצות את העונש שנגזר עליה - ארבע וחצי שנות מאסר.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 
ענת קם. לוותה על ידי בני משפחתה
 ענת קם. לוותה על ידי בני משפחתה 
 צילום: רויטרס (ארכיון) 
 

קם הגיעה בשעה 10:00 לכלא נווה תרצה עם כמה מבני משפחתה. היא יצאה מהרכב עם תיק קטן, הוציאה תיק גדול נוסף ונכנסה במהרה פנימה. היא לא אמרה אף מילה לכתבים שהמתינו לה במקום. גם בני משפחתה סירבו לדבר עם התקשורת ועזבו את המקום מיד עם כניסתה אל הכלא.

 

היא הורשעה לאחר שבמהלך שירותה הצבאי בלשכת אלוף פיקוד המרכז לשעבר, יאיר נווה, צילמה 2,000 מסמכים, בהם 700 סודיים, והעתיקה אותם לדיסקים. לאחר מכן העבירה את חלקם לכתב עיתון "הארץ", אורי בלאו.

 

העיתונאית לשעבר החלה לרצות את עונשה בעוד ערעורה עדיין נידון בבית המשפט. היא ביקשה לעכב את כניסתה לכלא עד להכרעה בערעור, אך בית המשפט העליון דחה את בקשתה.

 

בערעור נטען כי השופטים בבית המשפט המחוזי בתל אביב שגזרו את דינה, התעלמו מטיעוני ההגנה והעונש שקבעו אינו מידתי ואינו צודק. בנוסף הוזכר כי קם הביעה חרטה, והשופטים גם לא התייחסו לכך שישבה במעצר בית למשך כמעט שנתיים.

 

"זוהי הפרה של כל נורמה במערכת הבנויה על אמון הדדי"

 

"הנאשמת בשירותה הצבאי, בתוקף תפקידה בלשכת אלוף הפיקוד, ניצלה באופן מחפיר את האמון שניתן בה ואת הנגישות הקלה שהייתה לה לחומרים ביטחוניים מסווגים ברמה הגבוהה", נכתב בגזר הדין.

 

בית המשפט מתח ביקורת קשה על קם. "היא נטלה ללא רשות וללא סמכות כמות עצומה של מסמכים צבאיים, שעיון בתוכנם מצביע על סכנה אינהרנטית הגלומה בחשיפתם. יש במעשים משום מעילה באמון וניצול ציני של האפשרות הקלה בשל אותו אמון ליטול ללא רשות מסמכים האסורים בנטילתם. זוהי הפרה של כל נורמה במערכת הבנויה על אמון הדדי ומשום כך ראויה לגינוי. אם צה"ל לא יכול לתת אמון בחייליו הוא לא יוכל לתפקד כצבא סדיר".

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by