בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
דליה דורנר לח"כים: אתם לא יכולים לעשות הכל 
 
תקשורת |
 

נשיאת מועצת העיתונות השופטת בדימוס דליה דורנר תקפה את הח"כים בעקבות אישור חוק לשון הרע בקריאה ראשונה: "אינכם יכולים לעשות הכל, בדמוקרטיה גם למיעוט יש זכויות".

 
 
 
 
 
 
 
 
 

סערת חוק לשון הרע: אחרי שמליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את התיקון לחוק לשון הרע, תקפה הבוקר (שלישי) יושבת ראש האופוזיציה את הממשלה והבהירה את התנגדותה לתיקון, אותו מקדם חבר סיעתה, ח"כ מאיר שטרית. גם נשיאת מועצת העיתונות, השופטת בדימוס דליה דורנר, ביקרה את חברי הכנסת המקדמים את החקיקה בנושא. לדבריה, החוק יפגע משמעותית בעבודתם של העיתונאים בישראל.

 

 

 

"ישנו גל עכור של חקיקה וכוונת מכוון של הממשלה לפגוע בהליכים ובמוסדות דמוקרטיים", אמרה לבני. "גם אם יש ביקורת על התקשורת, על בתי המשפט ועל העמותות שמקבלות תקציבים מבחוץ, צריך לומר לנתניהו: עד כאן. כולנו חייבים לעמוד לצד המערכות שמבקרות את הממשל שהן אבן היסוד בדמוקרטיה הישראלית. נתניהו נותן לקיצוניים להכתיב את סדר היום. אותו נתניהו שאמר בעבר בהתייחסו לתקשורת ולבתי המשפט 'הם מפחדים' פועל כעת כדי שבאמת יפחדו. אסור לאפשר לו לעשות זאת".

 

בראיון לרשת ב' אמרה דורנר כי ההצעה שאושרה אמש במליאת הכנסת מסוכנת, פוגעת בתקשורת החופשית ותגרום לעיתונאים להירתע מלערוך תחקירים ולסקר באופן נוקב גופים ואישים חזקים. "אני בעד עיתונות אתית ובדיקה היטב של עובדות לפני הפרסום, אבל מכאן ועד להצעה הדבר רחוק", אמר דורנר.

 

"הצעת החוק לא מיותרת, אלא מסוכנת", הוסיפה נשיאת מועצת העיתונות. "החוק לא בא לשפר את העיתונות, אז למה להחמיר?" לדבריה, יש לשים לב גם לסעיף המחייב את הצגת תגובתו המלאה של מושא הכתבה. "אולי נמלא את העיתונים בתגובה? והתגובה לא חייבת להיות אמת", היא אמרה.

 

היא אף הוסיפה והבהירה כי חברי הכנסת חייבים לזכור כי הם לא יכולים לעשות במדינה כרצונם. "בדמוקרטיה שאין בה תקשורת חופשית שלא פוחדת לחקור גם אנשים מכובדים, ואין בה בית משפט חופשי - מדינה כזו אינה מדינה דמוקרטית", הבהירה דורנר. "מדינה דמוקרטית היא לא רק שלטון הרוב, אלא גם הגנה על זכויות המיעוט. בהיעדר חוקה אין לחברי הכנסת לקחת בחשבון דברים שהם לא יכולים לעשות. לא, אתם לא יכולים לעשות הכל".

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by