בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
הערעור נדחה - הארץ חויב להתנצל בפני דיין 
 
 בית עיתון הארץ    צילום: ערוץ 10    
תעשייה |
 

עיתון הארץ יפרסם באחד מעמודיו הראשונים ביום שישי התנצלות בפני יו"ר מועצת יש"ע דני דיין, לאחר שפרסם נגדו דברים על בסיס מסמכי "וויקיליקס" ולא הביא את תגובתו

 
 
 
 
 
 
 
 
 

בית הדין לערעורים של מועצת העיתונות דחה פה אחד את הערעור שהגיש עיתון "הארץ" על כך שחויב להתנצל בפני יו"ר מועצת יש"ע דני דיין, בהקשר לדברים שפורסמו כנגדו על בסיס מסמכי "וויקיליקס" בחודש אפריל האחרון.

 

לפני כחודשיים פסק בית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות שעל העיתון להתנצל בהבלטה בפני דיין, אך "הארץ" ערער על ההחלטה שדחתה כאמור. את העיתון ייצג בדיון ד"ר ספי הנדלר, עורך מוסף "הארץ השבוע", והוא טען כי העיתון נקט ב"כפל לשון" וכי הדברים שיוחסו לדיין בכתבות הינם ציטוט מדויק של דבריו כפי שהובאו במסמכי וויקיליקס.

 
יו"ר מועצת יש"ע דני דיין
 יו"ר מועצת יש"ע דני דיין 
 צילום: ערוץ 10 
 

כמו כן נטען מטעם העיתון כי למתלונן "אין זכות קנויה לפרסם את תגובותיו" וכי התגובה שהעביר לא היוותה "תגובה ראויה, מידתית ונכונה", ולכן בחרו שלא לפרסמה.

 

בראש בית הדין לערעורים ישב עו"ד חנוך קינן והעיתונאים אלינוער רבין, ליאורה עיני, אמנון נדב ומעוזיה סגל. בית הדין קבע, שעיתון "הארץ" הפר את סעיף 8 לתקנון האתיקה של מועצת העיתונות כיוון שלא ביקש או הביא את תגובתו של דיין לפרסומים.

 

הדיינים הותירו על כנה את ההחלטה כי על עיתון "הארץ" לפרסם התנצלות בפני יו"ר מועצת יש"ע דני דיין בגיליון יום שישי, בהבלטה באחד משלושת העמודים הראשונים של העיתון.

 


>> נענע10 ברנז'ה גם בפייסבוק


media@nana10.net.il

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by