בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת  
החוק שישתיק אתכם יעלה היום לקריאה ראשונה 
 
 אילנה דיין בכנס אתמול     צילום: בוצ׳צ׳ו    
תקשורת  |
 

מליאת הכנסת צפויה להעלות לקריאה ראשונה את התיקון לחוק לשון הרע שיאפשר הגדלה משמעותית של סכומי תביעת פיצויים ללא הוכחת נזק. אנשי תקשורת יצאו נגדו אתמול: "זה לא חוק שמגן על האדם הקטן, זה חוק שמגן על האדם הגדול", אמרה אילנה דיין

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מליאת הכנסת צפויה להצביע היום (שני) בקריאה ראשונה על ההצעה לתיקון חוק לשון הרע השנוי במחלוקת. התיקון יאפשר הגדלה משמעותית של סכום הפיצויים לאדם שנפגע מפרסום כלשהו אודותיו, מבלי שזה יצטרך להביא הוכחת נזק. מליאת הכנסת, אשר תתכנס בשעה 16:00, אישרה את ההצעה בקריאה טרומית. את ההצעה יזמו חברי הכנסת יריב לוין (ליכוד) ומאיר שטרית (קדימה).

 

לפי היוזמה יוגדל סכום הפיצוי ממינימום של 50 אלף שקל כיום לסכום של 300 אלף שקלים. עוד מציעה היוזמה כי גוף תקשורת שלא יבקש תגובה בעקבות פרסום עשוי לפצות את התובע בסכום של עד 1.5 מיליון שקלים.

 

בכנס החירום למען תקשורת חופשית שהתקיים אתמול תקפו רבים מהנואמים את התיקון לחוק וטענו כי מטרתו היא להצר את צעדיה של התקשורת. מגישת תכנית התחקירים "עובדה, אילנה דיין, אמרה כי מטרתו של החוק היא להגן על בכירי המשק ובעלי ההון מתחקירים ביקורתיים אודותיים. 

 

"אני חושבת שמי שמציע קנסות דרקוניים בחוק לשון הרע לא רוצה עיתונות ביקורתית", אמרה דיין. "זה לא חוק שמגן על האדם הקטן, זה חוק שמגן על האדם הגדול - על איש הציבור, על השר, על המפכ"ל ועל הגנרל. הם נעלבים נורא, אבל לא יכולים להצביע על נזק כי הם ממשיכים להתקדם. מכתבי האיום בתביעה מגיעים עכשיו באנגלית כדי לרמוז שהתביעה אולי תגיע בפאונדים", הוסיפה דיין.

 
 

מנכ"ל חברת החדשות של ערוץ 2, אבי וייס, אמר כי "שרשרת החוקים שמחוקקים עכשיו נועדה להגביל, להשתיק, להפחיד ולאיים עלינו. אם החוקים האלה יעברו, אלו שיחוקקו יצליחו להפחיד אותנו וכולנו נגנוז ידיעות. חייבים לעצור את הטירוף הזה, חברי הכנסת והרגולטורים בדרך לליינאפים של כולנו", הזהיר וייס.

 

כתבת ערוץ 1 איילה חסון אמרה שהחוק נועד להפחיד עיתונאים שעובדים על תחקירים עיתונאיים. "התחקיר העיתונאי הוא נפשה של העיתונות. מעטים העיתונאים שמוכנים לחת את המשא הזה על כתפיהם, כי זה מפחיד - אתה חוטף איומים והכפשות", הוסיפה חסון שקראה לעמיתה לכנס: "צריך לצאת מפה מאוחדים נגד חוק לשון הרע".

 

מגיש אולפן שישי, יאיר לפיד, כינס את יוזמות החקיקה "מעשים של שלטון חסר רסן שהחליט לבצע השתלטות על התקשורת" והוסיף: "בכנסת ישראל יושבת חבורה כוחנית ואלימה שעלתה על טריק גאוני - הם טוענים שהם גם השלטון וגם הקורבן, והם יכולים לעשות כל מה שבא להם. כל אדם שפוי והגון צריך להגיד שזה צריך להיפסק עכשיו".

 


>> נענע10 ברנז'ה גם בפייסבוק


media@nana10.net.il

 

 

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by