בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת  
"סגירת רדיו קול השלום - חלק מהמתקפה של הממשלה על הדמוקרטיה" 
 
תקשורת  |
 

בשמאל זועמים על סגירתה של תחנת הרדיו ביום חמישי, לאחר שבע שנות פעילות: "הממשלה יזמה תחנת רדיו מיוחדת למתנחלים בשם גלי ישראל, אבל את המתחרה הם סוגרים". משרד התקשורת: "לא הוקצה לתחנה תדר"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

"סגירתה של תחנת הרדיו 'כל השלום' בידי המשטרה היא חלק מהמתקפה הכוללת של הממשלה שנועדה לא פחות מאשר לחסל את הדמוקרטיה בישראל. היא באה יחד עם המתקפה על ערוץ 10, על עורכים וכתבים, ובשילוב עם החוקים לשינוי הרכב בית המשפט העליון ולשלילת מימון מארגוני זכויות האדם. הממשלה ותומכיה הסירו כל מסיכה מפניהם, הם פועלים בגלוי ובגסות לרמוס ולהשתיק כל מי שמתנגד למדיניות הכיבוש וההתנחלות", כך בהודעה שמפיצה הבוקר תנועת גוש שלום.

 

ביום חמישי זומן מוסי רז, אחד ממנהלי רדיו כל השלום, לפגישה במשטרה שם נחקר באזהרה במשך שלוש שעות בחשד להפעלת רדיו לא חוקי. רז שוחרר לאחר שחתם על הצהרה כי "יפעל להפסקת השידורים המיועדים לתושבי ישראל" ולאחר שנאלץ לערוך שיחת טלפון בה הורה להפסיק את שידורי התחנה. 

 
 

גוש שלום: ממשלה בעלת מינימום של תודעה דמוקרטית הייתה מאפשרת ביוזמתה גם הקמת תחנה של שוחרי השלום, בזיכיון רשמי ומוכר של מדינת ישראל - בדיוק כפי שניתן למתנחלים. הממשלה הנוכחית החליטה לעשות את ההיפך

 

תחנת הרדיו "כל השלום" משדרת מזה שבע שנים, כאשר שידוריה באינטרנט מועברים באמצעות אנטנה המוצבת ברמאללה. את השידורים מעבירה חברת "בילאדי", ובתחנה מיינים כי החברה הרשומה בחוק ברשות הפלסטינית וקיבלה אישור חוקי לשדר שידורי רדיו. יצוין כי ברמאללה לא חל החוק הישראלי ולכן לא חלים גם חוקי הרשות השנייה.

 

"יש לציין כי הממשלה יזמה באופן פעיל הקמת תחנת רדיו מיוחדת למתנחלים בשם 'גלי ישראל' תחנה בעלת גוון פוליטי ימני ברור. תנועת 'גוש שלום' עתרה נגד הקמת תחנה זאת, מכיוון שהיה מדובר בצעד חד צדדי הנותן גישה לגלי האתר לצד אחד בלבד במפה הפוליטית. הממשלה נלחמה בשיניים ובציפורניים והצליחה להקים את תחנת רדיו המתנחלים, אשר קיבלה זיכיון כ'תחנה אזורית ביהודה ושומרון' אולם בפועל שידוריה נקלטים ברוב הערים שבתוך הקו הירוק".

 

"ממשלה בעלת מינימום של תודעה דמוקרטית הייתה מאפשרת ביוזמתה גם הקמת תחנה של שוחרי השלום, בזיכיון רשמי ומוכר של מדינת ישראל - בדיוק כפי שניתן למתנחלים. הממשלה הנוכחית החליטה לעשות את ההיפך, ולסגור גם תחנה הפועלת בדרך היחידה שנותרה לה, באמצעות תדרי השידור שקיבלו הפלסטינים במסגרת הסכמי אוסלו - מעשה כוחני מכוער ואנטי-דמוקרטי", אמרו בתנועת גוש אמונים.

 

ממשרד התקשורת נמסר בתגובה: "תחנת רדיו קול השלום מעולם לא קיבלה אישור או זיכיון מאת הרשות השניה להפעיל את משדריה בשום אזור זיכיון בישראל. שידורים משטחי הרשות הפלשתינית נקבעים על ידי ועדה טכנית משותפת לשני הצדדים ועד כה לא הוקצה לרדיו קול השלום תדר על ידי הועדה". 

 


>> נענע10 ברנז'ה גם בפייסבוק


media@nana10.net.il

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by