בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת  
בית המשפט העליון: ענת קם תיכנס לכלא בראשון 

בית המשפט העליון: ענת קם תיכנס לכלא בראשון

 
תקשורת  |
 

השופטת מרים נאור דחתה את עתירתה של ענת קם, שהורשעה במסירת מידע סודי ונידונה ל-4.5 שנות מאסר, לדחות את מאסרה עד לתום הדיון בערעור שהגישה נגד חומרת העונש שנגזר עליה. "גם בלי שמונחים בפני כל המסמכים, אני מתקשה לומר כי יש סיכוי סביר שעונש המאסר יבוטל", נכתב בהחלטה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ענת קם תיכנס אל מאחורי הסורגים ביום ראשון הקרוב - וזה סופי: בית המשפט העליון דחה היום (חמישי) בצהריים את עתירתה של קם לדחות את מועד תחילת ריצוי עונש המאסר שנגזר עליה בבית המשפט המחוזי בתל אביב עד לסיום הדיון בעתירתה.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

יומן המעצר של קם: "לא הערכתי עד כמה חמור המעשה שלי" »

 
קם. 4.5 שנות מאסר יחלו בראשון
 קם. 4.5 שנות מאסר יחלו בראשון 
 צילום: רויטרס (ארכיון) 
 

היום החל בית המשפט העליון לדון בערעור שהגישה קם, שהורשעה במסירת מידע סודי ונידונה לארבע שנות מאסר וחצי, לאחר שזו עתרה וטענה כי העונש שנקבע אינו מידתי. בערעור נטען כי שופטי בית המשפט המחוזי בתל אביב התעלמו מטיעוני ההגנה לכך שקם הביעה חרטה וכי ישבה במעצר בית למשך כמעט שנתיים.

 

בבקשה שהגישה קם באמצעות עורכי דינה, נכתב כי "סיכויי הערעור טובים וכי מפורטות בהודעת הערעור 18 עילות להתערבות בית המשפט בעונש החמור שהוטל עליה וכי העונש שהוטל עליה חורג מכל פרופורציה ביחס למקרים דומים קודמים". עורכי דינה ציינו בנוסף כי יש לזקוף לזכותה של קם את עברה הנקי ואת הקפדתה על תנאי מעצר הבית בהם הושמה ועל התייצבות לכל הדיונים בעניינה בבית המשפט.

 

עם זאתף השופטת נאור החליטה שאין כל מקום להתערב בנושא ודחתה את בקשתה של קם שתחל לרצות את עונש המאסר כבר בתחילת השבוע הבא. "השאלה לה יש להידרש לצורך הכרעה בבקשה שלפני מצומצמת היא: האם יש סיכוי סביר שבערעור ייקבע כי במקרה זה אין כלל מקום לעונש מאסר, ועל כן ראוי לעכב את הביצוע", אמרה נאור והוסיפה: "גם בלי שמונחים בפני כל המסמכים שמן הסתם יונחו בפני המותב שידון בערעור מתקשה אני לומר כי יש סיכוי סביר לכך שעונש המאסר בפועל יבוטל כליל".

 
 

לפני יותר משבועיים גזר בית המשפט המחוזי את העונש על ענת קם לאחר שזו הורשעה במסגרת הסדר טיעון בעבירות של מסירת מידע סודי והחזקתו. בית המשפט החליט שלא לנכות את תקופת מעצר הבית מהעונש אך גם לא קיבל את דרישת פרליקטות המדינה לגזור עליה עונש מאסר של תשע שנים.

 

בית המשפט מתח ביקורת קשה על קם. "היא נטלה ללא רשות וללא סמכות כמות עצומה של מסמכים צבאיים, שעיון בתוכנם מצביע על סכנה אינהרנטית הגלומה בחשיפתם. יש במעשים משום מעילה באמון וניצול ציני של האפשרות הקלה בשל אותו אמון ליטול ללא רשות מסמכים האסורים בנטילתם. זוהי הפרה של כל נורמה במערכת הבנויה על אמון הדדי ומשום כך ראויה לגינוי. אם צה"ל לא יכול לתת אמון בחייליו הוא לא יוכל לתפקד כצבא סדיר".

 

על פי כתב האישום המתוקן שהוגש נגדה, במהלך שירותה הצבאי בלשכת אלוף פיקוד המרכז לשעבר, יאיר נווה, צילמה קם 2,000 מסמכים, בהם 700 סודיים, והעתיקה אותם לדיסקים. לאחר מכן העבירה את חלקם לכתב עיתון "הארץ", אורי בלאו. עוד נכתב כי היא אף שוחחה מספר פעמים עם בלאו בכדי לתת לו הבהרות למסמכים, כולל שמות מבצעים ויעדים. בכתב האישום נאמר כי קם, ששימשה כתבת במדור הברנז'ה של "וואלה", פעלה ממניעים אידיאולוגיים, "מתוך כוונה לפגוע בביטחון המדינה" ולשם פרסום המסמכים בציבור.

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by