בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת  
ראודור בנזימן: "אחרי התחקיר על נתניהו הוזהרתי שזה התחקיר האחרון בנושא"  
 
תקשורת  |
 

"לא התייחסתי לאיומים של אדלסון ברצינות", אמר בנזימן בוועדה לביקורת המדינה, "אבל הערוץ הבין שהוא יתבע בארץ ובחו"ל וההליך המשפטי יעלה מיליוני דולרים". יו"ר הוועדה רוני בר-און אמר כי השתלטות טייקונים מחו"ל על כלי תקשורת בישראל חייבת להדליק נורה אדומה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הועדה לביקורת המדינה של הכנסת קיימה היום (רביעי) דיון בפרשת ההתנצלות של ערוץ 10 בפני איל-ההון שלדון אדלסון. בדיון נכחו בין היתר מנכ"ל ערוץ 10 לשעבר ראודור בנזימן שהתפטר בעקבות פרסום ההתנצלות והכתב אבנר הופשטיין, שביצע את התחקיר. 

 

בנזימן סיפר כי אחרי פרסום תחקרי הנסיעות של ראש הממשלה נתניהו הוא הוזהר ש"זה התחקיר האחרון שנעשה במדינה בנושאים כאלה". הוא אמר כי לדעתו הערוץ לא היה צריך להתנצל ובוודאי לא בנוסח שפורסם: "התחקיר הוא פרי עבודת שטח של חצי שנה, עבר ייעוץ משפטי ונבדק היטב".

 

"לא התייחסתי לאיומים של אדלסון ברצינות", אמר בנזימן, "אבל הערוץ הבין שהוא יתבע בארץ ובחו"ל וההליך המשפטי יעלה מיליוני דולרים. למען קיומו של הערוץ אין ברירה להתנצל. ניסיתי לעשות הכל - אך בלי תמיכה של בעלי המניות הבנתי שלא נוכל ללכת למשפט".

 

הכתב אבנר הופשטיין שערך את התחקיר אמר דברים דומים. "כל מילה נבדקה פעמים רבות והכל אמת. התחקיר אפילו לקה בזהירות-יתר, ואם היה משפט דיבה הסיכוי לזכות היה גבוה". הופשטיין טען בדיון כי הקשר בין האיומים על עיתונאים, האיום לסגור את ערוץ 10 וחוק לשון הרע הוא המטרה להלך אימים על העורכים והכתבים על מנת שלא יבצעו תחקירים על בעלי כוח וממון.

 

יו"ר הוועדה, ח"כ רוני בר-און (קדימה) אמר כי על הרשות השנייה להעניק הגנה וביטוח לעיתונאים שלא יחששו בעתיד לפרסם תחקירים על בעלי ממון ושררה. "אם ערוץ הוא עני - זה ייפגע ביכולת שלו להעניק לציבור את האמת. תופעת השתלטות טייקונים מחו"ל על כלי תקשורת בישראל, כמו הפצת חינמונים יומיים בתפוצה ארצית ורכישת ערוצי טלוויזיה ורדיו, חייבת להדליק נורה אדומה לכל מי שחופש העיתונות בישראל חשוב לו.

 

"התנצלות ערוץ 10 היא השפלה, שניכר בה שלא רצו רק לכופף את הראש לערוץ - אלא ממש לרוצץ את הראש שלו", הוסיף בראון.

 

  

>> נענע10 ברנז'ה גם בפייסבוק

media@nana10.net.il

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by