בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת  
הבוקר: ענת קם מערערת על העונש 
 
תקשורת  |
 

לאחר שהחליפה עורך-דין, מערערת הבוקר ענת קם לבית המשפט העליון על העונש שנגזר עליה - ארבע וחצי שנות מאסר. הטענה המרכזית: לא התכוונה לפגוע בבטחון המדינה, ועל כן העונש לא מידתי

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ענת קם מערערת בוקר (רביעי) לבית המשפט העליון על העונש שנגזר עליה לפני שבועיים, ארבע וחצי שנות מאסר. לקראת הערעור החליפה קם עורך-דין ושכרה את שירותיו של אילן בומבך, שיטען בבית המשפט כי העונש אינו מידתי וחורג במידה רבה מהעונשים הנהוגים בעבירות דומות.

 

בומבך יציג עשרות מקרים של תיקים שנוגעים לבטחון המדינה אשר הסתיימו בעונשים קלים בהרבה, על רקע הטענה כי לקם לא הייתה כוונה לפגוע בבטחון המדינה - ולכן מסרה את המסמכים הצבאיים לעיתונאי ישראלי שמחוייב להעביר אותם לצנזורה הצבאית. עוד נטען כי העונש שהוטל על קם הושפע במידה רבה מהסיקור התקשורתי של הפרשה והוא אינו מידתי יחסית לכך שלא נגרם כל נזק לביטחון המדינה ממעשיה. 

 

בפרקליטות המדינה דרשו להטיל על העיתונאית לשעבר תשע שנות מאסר. "הנאשמת בשירותה הצבאי, בתוקף תפקידה בלשכת אלוף הפיקוד, ניצלה באופן מחפיר את האמון שניתן בה ואת הנגישות הקלה שהייתה לה לחומרים ביטחוניים מסווגים ברמה הגבוהה", נכתב בגזר הדין. בחודש מאי נפתח משפטה כשברקע נשמעו קולות למנוע ממנה הסדר טיעון.

 

 

 >> בלאו בחקירה: החזרת המסמכים - סכנה למקורות

  

>> נענע10 ברנז'ה גם בפייסבוק

media@nana10.net.il

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by