בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת  
ח"כ איתן כבל: "לראש הממשלה יש כבר עיתון ועכשיו הוא מסדר לו תחנות רדיו וטלוויזיה" 
 
תקשורת  |
 

את הדברים אמר בוועדה לביקורת המדינה בכנסת שדנה היום בכוונת רשות השידור לפטר כ-30 עיתונאים צעירים. מנהל קול ישראל סירב לפרט את מעמדם של עובדים ספציפיים. היו"ר בראון: "סימן עמוק של פוליטיזציה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

עובדים ברשות השידור אמרו היום בדיון בוועדה לביקורת המדינה כי הם חוששים מפיטורים המוניים משיקולים פוליטיים, זאת במסגרת דיון שנערך בוועדה לביקורת המדינה בכנסת בעקבות כשלושים מכתבי שימוע שנשלחו לכתבים, מגישים ועורכים ברשות השידור.

 

יו"ר הועדה ח"כ רוני בר און (קדימה) ציין כי סיבת הפיטורין המתוכננים ברשות השידור איננה נמסרת למפוטרים, וכי יש נתק מוחלט בין הנהלה לבין אגודת העיתונאים. לדבריו, פיטורים ללא סיבה ממשית ואי-חשיפתם לפני אגודת העיתונאים - הם סימן עמוק למעורבות פוליטית בכלי התקשורת "התנהלות מיתממת, פיטורין ללא-סיבה מעלים ריח עמוק של פוליטיזציה".

 

ח"כ איתן כבל (העבודה) האשים כי "רשות השידור היא רק עושה-דברה של הממונה עליהם. לראש הממשלה יש כבר עיתון ועכשיו מסדר לו תחנות רדיו וטלוויזיה. אין זכות קיום לרשות השידור כמו שהיא מתנהלת כיום". 

 

דני זקן יו"ר אגודת העיתונאים בירושלים ציין כי הנהלת רשות השידור מתכוונת לפטר 22 עובדים צעירים בטלוויזיה ושבעה נוספים בקול ישראל. "הטענה כי המטרה היא למנוע מהם קביעות היא המקוממת ביותר, לא נסכים שעיתונאים יהיו עובדי-קבלן. גם עורכים וכתבים מוערכים ביותר הודחו מתפקידיהם ללא סיבה וללא כל תירוץ, וההנהלה חוששת מהידברות עם העובדים", אמר.

 

יו"ר רשות השידור אמיר גילת כי מדובר במהלך פוליטי ואמר: "לא כל צעד מינהלי יש לו משמעות פוליטית, כך למשל אנו שוקלים פיטורים גם באגף הגביה". מיקי מירו, מנהל קול ישראל סירב לפרט את מעמדם של עובדים ספציפיים ואמר "מדובר רק במכתב-שימוע ולא בהחלטה על פיטורין".

 

 

>> פה פוליטיקה: סיקור מיוחד של הזעזועים ברשות השידור

 

>> נענע10 ברנז'ה גם בפייסבוק

media@nana10.net.il

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by