בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
בדקנו את עצמנו ומצאנו: אנחנו מאוזנים 
 
 משיאני המתראיינים: סילבן שלום וציפי ליבני    צילום: רויטרס    
תקשורת |
 

בעקבות הטענות שחברי הקואליציה מקבלים יותר זמן שידור ברשת ב' מאשר חברי האופוזיציה, ערכה מבקרת הפנים של רשות השידור בדיקה ואכן מצאה חשיפה של 22 אחוזים יותר. הרשות: "מדובר בשיעורים מקבילים למדי"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

רשות השידור העבירה הבוקר (שני) לוועדה לביקורת המדינה של הכנסת, על פי בקשתה, דו"ח השמעות וראיונות של חברי כנסת ברשת ב' של "קול ישראל", בתקופה שמינואר 2011 ועד ספטמבר 2011. את הבדיקה ערכה מבקרת הפנים של רשות השידור בעקבות הטענות כי הקואליציה זוכה לכיסוי נרחב יותר ברשת ב'.

 

בסך הכול, נערכו 915 ראיונות בתכניות השונות של רשת ב' בחודשים ינואר עד ספטמבר 2011. מתוכם, 554 ראיונות נערכו עם חברי כנסת מהקואליציה, שהם 61% מהראיונות. חברי הכנסת מהאופוזיציה רואיינו 361 פעמים, שהם 39% מהראיונות.

 

בדיקת "שיאני הראיונות" מצביעה על 25 חברי כנסת שרואיינו 15 פעמים לפחות. בין 25 שיאני המרואיינים נמנים 15 חברי כנסת מטעם הקואליציה. בסך הכול, רואיינו השיאנים ב-481 ראיונות, המהווים כמחצית כלל הראיונות. בחלוקה לפי מפלגות נמצא כי כמחצית הראיונות נערכו עם שיאנים חברי ליכוד (261 ראיונות, 54% מהשיאנים) ומחציתם עם שיאנים חברי מפלגות אחרות: קדימה, העבודה, יהדות התורה, מרצ וישראל ביתנו.

 

בסך הכול, נמצאו 14,552 אזכורים של כלל חברי הכנסת בתכניות השונות של רשת ב' בחודשים ינואר עד ספטמבר 2011. מתוכם, 11,445 אזכורים הם של חברי כנסת מהקואליציה, שהם 79% מהאזכורים ו-3,107 אזכורים הם של חברי כנסת מהאופוזיציה, שהם 21% מהאזכורים. 

 

בבדיקת מספר האזכורים לפי חודשים, נמצאו עליות חדות אצל חלק מחברי הכנסת. בדו"ח מוסבר כי "מספר האזכורים הושפע ככל הנראה מאירועים חריגים שהיה להם קשר לחבר הכנסת עצמו או שהיו משמעותיים למדינת ישראל או לחברה הישראלית". בהודעת הרשות מודגש כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לא התראיין במשך התקופה שנבדקה.

 

ברשות השידור מסרו: "יו"ר רשות השידור, ד"ר אמיר גילת ומנכ"ל הרשות, יוני בן-מנחם, הבהירו כי רשות השידור פועלת באופן מקצועי על-פי כללי האתיקה של רשות השידור וכי בכוונתם להמשיך ולהקפיד על מגמה זו."

 

 

>> פה פוליטיקה: זעזועים ברשות השידור

 

>> נענע10 ברנז'ה גם בפייסבוק

media@nana10.net.il

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by