בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת  
מה מציעים בכנסת לערוץ 10?  
 
 כרמל שאמה ויוסי ורשבסקי    צילום: נענע10 סטודיו    
תקשורת  |
 

יו"ר ועדת הכלכלה הציע לערוץ 10 פריסה של החוב בכפוף למספר תנאים, אך בערוץ אומרים שההצעה לא ריאלית ולא יוכלו לעמוד בה. ועדת הכלכלה תצביע שוב על הסוגיה בשבוע הבא לבקשת חברי מפלגת קדימה, ומועצת העיתונות תקיים דיון מיוחד

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ועדת הכלכלה של הכנסת תקיים בשבוע הבא הצבעה חוזרת בעניין דחיית חובותיו של ערוץ 10 למדינה. את הבקשה להצבעה חוזרת הגישו אנשי מפלגת קדימה וח"כ איתן כבל מהעבודה. אתמול הציע יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ כרמל שאמה הכהן למנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי הצעה לפריסת החוב בכפוף למספר תנאים, אך בערוץ אומרים היום כי אין להם את האמצעים הכלכליים לקבל את ההצעה, וכי היא לא ריאלית.

 

>> קדימה: "חזונו של נתניהו - תקשורת מטעם"

>> קשה בבית הוורד: סמנכ"ל הפרוגרמינג פוטר, המנכ"ל מדבר על "סגירה חלקה"

 

 
 

בערוץ מבקשים מהמדינה דחייה של שנה בתשלום החובות אשר אחרי קיזוזים עומדים על סך של 44 מיליון ש"ח. שאמה הכהן הציע לערוץ להתחייב כי ישלם תוך חודשיים 20 אחוזים מהחוב שהם כ-9 מיליון ש"ח ואת היתר ישלם במספר תשלומים. בערוץ דוחים את ההצעה ומבקשים דחייה של החוב כולו בצמוד לדחייה שביצעה הכנסת במעבר לרישיונות שנדחה בשנה.

 

תנאי נוסף שמציב ח"כ שאמה הכהן הוא שבעלי המניות של הערוץ, רון לאודר, ארנון מילצ'ן ויוסי מימן, יחתמו מול המדינה על ערבות אישית להסדרת חובו של הערוץ. בעלי המניות לא מזרימים כסף לערוץ מזה מספר חודשים, ובימים אלה נבחנת כניסתו לערוץ של משקיע נוסף.

 

במהלך הדיון שערך בכנסת אמר ח"כ שאמה הכהן: "צריך לזכור שמי שעומד מאחורי ערוץ 10 אינם פושטי רגל אלא בעלי הון. יש עדיין חודשיים עד למועד תשלום החובות, ובחודשיים אלה אפשר למצוא פתרונות, אפשר למצוא בעלי מניות חדשים".

 

"הוא שוכח שהוזרמו מיליארדים"

בערוץ 10 דחו את הצעותיו של שאמה הכהן וטענו כי הן אינן ריאליות. "היא מצביע על בעלי השליטה בערוץ, אבל שוכח שהם הזרימו לערוץ מיליארדים על גבי מיליארדים", אומר גורם בערוץ 10. "יש פה החלטה פוליטית, ולראייה המשמעת הסיעתית שהוטלה על חברי הליכוד וישראל ביתנו להתנגד להצעה. בערוץ פועלים באופן שוטף לצמצום של החובות, והבקשה לדחייה היא טכנית ואף מקבלת תמיכה מהרשות השנייה - הגוף שבעצמו גובה את החובות". בוועדה של הכנסת 13 חברים, חמישה מתוכם מצביעים נגד באופן אוטומטי.

 

בתוך כל הודיעה נשיאת מועצת העיתונות, השופטת (בדימוס) דליה דורנר, כי היא "מודאגת ממצבו של ערוץ 10, ולספקות על המשך קיומו כגוף תקשורת מרכזי עלולות להיות השלכות חמורות על הפלורליזם החדשותי בישראל". הנשיאה הודיעה כי ב-14 בדצמבר תקיים מליאת המועצה דיון מיוחד בנוגע למתרחש בערוץ, והביעה תקווה כי עד אז יושג הסדר שיאפשר לו להמשיך ולהתקיים.

 

 

>> נענע10 ברנז'ה גם בפייסבוק

media@nana10.net.il

 

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by