בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת  
ח"כ רוברט אילטוב לנענע10: "רשת לא פועלים בתום לב, מעכבים את הרפורמה בשידורים" 
 
תקשורת  |
 

אחרי שזכיינית ערוץ 2 רשת יצאה בקריאה לבטל את הדיון מחר על עתיד השליטה בחברת החדשות וטענה להפלייה אל מול קשת, מבהיר יוזם הדיון בשיחה עם נענע10: "מה שרשת עושים זה פעולה בניגוד לעמדת הציבור, הבקשה שלהם לא רלוונטית"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

שוק הטלוווזיה גועש השבוע, לקראת הדיונים הצפויים בוועידת הכלכלה של הכנסת מחר להם תהיה השפעה מכרעת על עתיד מפת שידורי הטלוויזיה בישראל. שני תיקונים לחוק מערך השידורים "עידן פלוס" מרכזים את עיקר תשומת הלב.

 

הראשון בדבר דחיית מועד תשלום החובות של הזכייניות (ישראל 10, רשת וקשת) לרשות השנייה בשנה, השני בנושא עתיד האחזקה המשותפת של זכייניות ערוץ 2 קשת ורשת בחברת החדשות של ערוץ 2, גם אם רק אחת מהם תבקש לעבור לרישיון כבר ב-2013. ככל הנראה, תהיה זו הזכיינית החזקה מבין השתיים - קשת.

 
 

ח"כ אליטוב: אנשי רשת כלל לא פועלים בתום לב בעניין הזה. הם רוצים להישאר בזכיינות למשך תקופה נוספת ולהמשיך להחזיק בחברת החדשות, וזה מנוגד להחלטות הממשלה והכנסת

 

ברשת הזדעקו היום כי מדובר במחטף וביקשו לדחות את הדיון, אך ח"כ אילטוב מבהיר: "לא מדובר במחטף לטובת קשת, בקשתם של אנשי רשת לדחות את הדיון כלל לא רלוונטית".

 

"אנשי רשת כלל לא פועלים בתום לב בעניין הזה. הם רוצים להישאר בזכיינות למשך תקופה נוספת ולהמשיך להחזיק בחברת החדשות, וזה מנוגד להחלטות הממשלה והכנסת", אומר ח"כ  אילטוב בשיחה עם נענע10. "רצון הציבור הוא להעביר את כל זכייני השידורים לרישיונות ומה שרשת עושים זה פעולה בניגוד לעמדת הציבור. יש החלטות של הכנסת והממשלה, ולצערי רשת לא פועלים ברוח ההחלטות".

 

"מה שרשת מבקשים זה שמי שכן פועל לפי עמדת הציבור (הכוונה לזכיינית המתחרה קשת, ד.א.) דווקא הוא צריך להיות זה שייענש. אני לא מקבל את זה".

 

"עם כל הכבוד לחוות הדעת המשפטית שלהם", אומר אילטוב לנענע10, "רק חברי כנסת יכולים להגיש בקשות כאלה. אין לנו כוונה לעכב את הרפורמה כפי שרשת מבקשים, אנחנו רוצים תקשורת חופשית ורוצים לעודד את התחרות".

 

בעלי המניות של רשת: "סכנה לעתיד הטלוויזיה בישראל"

מנכ"ל רשת, אבי צבי
 מנכ"ל רשת, אבי צבי 
 צילום: ינאי יחיאל, יח"צ 
 

בתוך כך פרסמו היום העלי המניות של רשת, באמצעות רן רהב, את תגובתם לקראת הדיונים מחר: "בעלי המניות של רשת רואים במחטף הצפוי בועדת הכלכלה מחר, סכנה לעתיד הטלוויזיה הרב ערוצית בישראל, ותומכים בעמדת החברה כפי שהוצגה בחוות הדעת המשפטית", נכתב בהודעה לתקשורת.

 

"כפי שהמדינה יודעת לעמוד היטב על זכויותיה ועל קיום התחייבויות הזכיינים, כשמדובר בתנאי הזיכיון, אנו מצפים מהמדינה שתדע לשמור על ההתחייבויות כלפי רשת, וכלפי החוקים שהיא עצמה חוקקה לפני מספר חודשים. בעלי המניות מברכים על המהלך של שר התקשורת למעבר לרישיונות, אך מצפים שהדבר יעשה בהתאם לחקיקה שהתקבלה לפני מספר חודשים".

 

"אנו פונים לחברי ועדת הכלכלה שקיימו דיונים מעמיקים במשך השנתיים האחרונות, שיסירו את ההצעה לחלוטין מסדר היום, ויסירו את אי הוודאות שנוצרה לעתיד הטלוויזיה בעקבות השינוי המוצע", לשון ההודעה.

 

 

>> נענע10 ברנז'ה גם בפייסבוק

media@nana10.net.il

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by