בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת  
מתחמם הקרב של רשת וקשת על חברת החדשות 
 
 מנכ"ל רשת, אבי צבי    צילום: ינאי יחיאל, יח"צ    
תקשורת  |
 

בחוות דעת משפטית שהוציאה רשת מבקשת הזכיינית לדחות את הדיון בכנסת בדבר הבעלות על חברת החדשות של ערוץ 2: "מתנגדים להעברת 'חוק קשת' במחטף, ייגזלו מאיתנו מחצית מהמניות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

זכיינית ערוץ 2 רשת יוצאת להגנה על מחצית אחזקותיה בחברת החדשות. בחוות דעת משפטית שהוציאה לקראת הדיון בוועדת הכלכלה של הכנסת מחר, בו יעלה בין היתר נושא האחזקות של רשת וקשת בחברה לאחר המעבר לרשיונות, דורשת הזכיינית לדחות את הדיון בהצעת החוק.

 
 

כל אחד מבעלי המניות ייהנה משידורי החדשות ומהכנסות הפרסום הנלוות לכך באופן שונה. מדובר בהפליה בוטה ובלתי מידתית בין קשת לרשת

 

לפי ההצעה של ח"כ רוברט אילטוב (ישראל ביתנו) תוכל קשת להמשיך ולהחזיק בחברת החדשות לאחר שתעבור לשדר ברישיון בשנת 2013, אולם רשת לא תוכל להמשיך ולהחזיק בחברה והיה ותממש את האופציה שלא לעבור לרישיון עד לשנת 2015.

 

"הצעת החוק מתיימרת להביא למצב בו ייגזלו מרשת, המחזיקה כיום 50% ממניות הרכוש של חברת החדשות, מחצית ממניותיה, והיא תהפוך לבעלת מניות מיעוט בחברה בה השקיעה מאמצים אדירים וסכומי עתק", אומרים ברשת.

 

בחוות הדעת המשפטית שפרסה הזכיינית נכתב: "הצעת החוק עולה לדיון לאחר כשנתיים בהן עוסקים כל הנוגעים במלאכה ברוויזיה לשוק התקשורת בישראל. התקיימו עשרות דיונים בפורומים שונים, התקבלו החלטות, נקבעו הסדרים, נבחנו אינטרסים ובוצעו הסדרים מתאימים. והנה, כשמונה חודשים לאחר שאושרה הרפורמה בשוק התקשורת, במה שנדמה כ"מחטף" אשר נועד לשרת זכיין אחד, אגב תיקון לחוק בעניין שונה לגמרי, נעשה ניסיון להגניב עניין מהותי חדש".

 

ברשת טוענים שהצעת החוק מהווה אפלייה ממשית כלפיהם. "חובות המימון של חברת החדשות הן זהות - אך כל אחד מבעלי המניות ייהנה משידורי החדשות ומהכנסות הפרסום הנלוות לכך באופן שונה", מבהירים ברשת, "שכן קשת תשדר 7 ימים בשבוע ואילו רשת תשדר 4 ימים בשבוע. מדובר בהפליה בוטה ובלתי מידתית בין קשת לרשת". ברשת מדגישים כי לקשת, כבעלת רישיון, יהיו חובות כספיות וחובות תוכן נמוכות משמעותיות מאלו של רשת.

 

לזכיינית רשת חובות של כ-23 מיליון ש"ח למדינה, ומזה תקופה ארוכה היא מקיימת מגעים עם ערוץ 10 בדבר מיזוג אפשרי. בתקופה האחרונה הפכה האופציה לריאלית יותר מתמיד, זאת לאור הירידה החדה בהכנסות בפרסום עקב הקפאון בשוק ולקראת המעבר לשיטת הרישיונות בשנה הבאה.

 

 

>> נענע10 ברנז'ה גם בפייסבוק

media@nana10.net.il

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by