בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
הפיטורים ברשות: כתבים התפרצו ללשכת היו"ר 
 
 "לא ניתן להפוך את עובדי רשות השידור לעובדי קבלן"    צילום: דוד וינוקור    
תעשייה |
 

הפיטורים הצפוים ברשות השידור לא עוברים בשקט, והיום נציגי אגודת העיתונאים בירושלים שיבשו את שידור יומני הרדיו של אחר הצהריים במחאה והתפרצו ללשכת היו"ר אמיר גילת. הכנסת תחליט מחר האם לדון בנושא, ובאגודה כבר מתכננים צעדים משפטיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

לקראת פיטוריהם הצפויים של כ-40 עובדים ברשות השידור, קיימה היום אגודת העיתונאים בירושלים אסיפת עובדים מיוחדת שלאחריה שובשו במחאה שידורי הרדיו. 

 

בין העיתונאים שקיבלו הזמנה לשימוע נמצאים כתבת הבריאות כרמית ראובן, כתבת מוניצפלית בירושלים דיקלה אהרון, הכתבת לענייני משטרה אפרת וייס וכתב לענייני משרד הפנים שי זילבר. הכתבים התפרצו אחר הצבריים ללשכת מנהל הרדיו ודרשו לקבל תשובות בדבר פיטוריהן הצפוים.

 

אגודות העיתונאים וועדי העובדים העיתונאים דורשים מהנהלת רשות השידור לבטל את הפיטורים המתוכננים של עיתונאים ברשות השידור בקול ישראל ובערוץ 1, לרבות בחטיבות החדשות. במסגרת צעדי ההתייעלות צפויים פיטוריהם של כ-40 עובדים המועסקים ברשות פחות משלוש שנים, ובשבוע שעבר קיבלו עשרות עובדים בחטיבות שונות ברשות השידור זימונים לשימוע לפני פיטורין.

 

"לא ניתן להפוך את עובדי רשות השידור לעובדי קבלן", אומרים באגודת העיתונאים. "העיתונאים קוראים לועד המנהל של רשות השידור להתערב ולהורות להנהלת הרשות לחזור בה מכוונתה לפטר עובדים". גורם באגודת העיתונאים אמר בשיחה עם נענע10 כי בימים אלה שוקלים באגודה לפתוח בהליך משפטי נגד הנהלת הרשות.

 

בתוך כך תבחן מחר ועדת החינוך של הכנסת אפשרות לדון בנושא הפיטורים ברשות השידור, זאת בהמשך להצעה דחופה לסדר היום שהגיש ח"כ נחמן שי (קדימה).

 

ח"כ ד"ר נחמן שי דורש מועדת החינוך לדון בדחיפות בנושא פיטורי עובדים ברשות השידור. הוא העלה הצעה דחופה לסדר היום של הועדה. "הפיטורין ברשות השידור שהיא גוף ממלכתי, מעלים חשש ללחצים פוליטיים בניהול הרשות ובהחלטותיה. מן הראוי שהחלטות אלה ייבדקו על ידי גורם עצמאי, כמו מבקר המדינה על מנת להבטיח התנהלות תקינה וראויה", מסר ח"כ שי.

 

 

>> נענע10 ברנז'ה גם בפייסבוק


media@nana10.net.il

 

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by