בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת  
פרשת התנצלות ערוץ 10 בדרך לכנסת  
 
 זו הייתה ההתפטרות שהייתה. גיא זהר    צילום: חדשות 10    
תקשורת  |
 

בעקבות ההתצלות תמליץ הרשות השנייה על תיקון חקיקה שיגדיל את משקלם של נבחרי הציבור בדירקטוריונים של חברות החדשות • בתום השימוע שנערך לערוץ 10 נמצא כי אין ראיות להתערבות בעלי המניות בתוכן, אך הוחלט כי תיבחן הפקדה של 4 מיליון ש"ח להבטחת עצמאות חברת החדשות • ובערוץ? "שמחים כי עתה ברורה עצמאות חדשות 10"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מועצת הרשות השנייה קבעה כי נפל פגם בכך שדירקטוריון החברה לא קיים דיון מקיף בנושא התנצלות ערוץ 10 בפני שלדון אדלסון, שהביאה להתפטרותו של מנכ"ל החדשות ראודור בנזימן, עורכת "השבוע" רותי יובל ומגיש התכנית גיא זהר. מועצת הרשות החליטה עקב כך לפתוח נגד הערוץ הליך של הפרה לכאורה ולקדם מספר צעדים בנושא.

 
 

לעניין התערבות בעלי המניות בערוץ בתכני חברת החדשות קבעה הרשות כי "לא הוצגו בפני המועצה ראיות ואף לא נשמעה עמדה מפי מי מהמעורבים שנשמעו בפני המועצה, לרבות מפי מנכ"ל חברת החדשות שהתפטר בעקבות הודעת ההתנצלות, כי היתה התערבות של בעלי המניות בתכני החדשות או אפילו בנוסח ההתנצלות שהוסכם עליו בין חברת החדשות לבין הנפגע מהשידור".

 

המועצה קבעה כי ההחלטה לפרסם התנצלות במקרה הזה נעוצה הן במישור העריכתי והן העסקי של "הערכת סיכונים", כלומר, במצב בו היה הערוץ אחרי שידור הכתבה.

 

בשלב זה עמדה התראה על תביעה מצד שלדון אדלסון, ובנוסף החברה עצמה קבעה בתשובותיה כי "התשתית הראייתית עליה נסמכה הכתבה בשני נושאים אלו איבדה מיציבותה", וכי התברר לה כי "מבחינה מהותית יש מקום לפרסום התנצלות".

 

ההחלטות: ערבות בנקאית ותיקון חקיקה

בסוף השימוע הודיעה הרשות השנייה כי חברת חדשות 10 תפקיד ערבות בנקאית נפרד לקיום עצמאות השידורים בסך 4 מיליון שקלים. כמו כן דורשת הרשות את הגדלת סכומי הביטוח המינימליים שנקבעו בחוזה הביטוח שנעשה לחדשות 10 בנושאי תביעות משפטיות, עניין בו תתבקש גם עמדת חברת החדשות של ערוץ 2.

 

כמו כן בכוונת הרשות להמליץ על ביצוע של תיקון חקיקה שיגדיל את משקל הדירקטורים מטעם הציבור בדירקטוריון חברות החדשות, זאת על מנת "על מנת לחזק את מעמדה העצמאי של חדשות 10 ושל חברות החדשות של זכיינים ושל בעלי רישיון בעתיד".

 

בחינה של פרשת ההתנצלות תיבחן בקרוב על ידי הוועדה לענייני ביקורת המדינה של הכנסת, ונציגי הערוץ והרשות השנייה כבר קיבלו זמון למתן עדות בפניה. נוסף על כך גם משרד מבקר המדינה הודיע כי יבחן את הנושא, זאת לבקשת אגודת העיתונאים בת"א.

 

"אנחנו שמחים כי עתה ברורה לכולם העצמאות של חדשות 10" מסרו בערוץ 10 בתגובה להחלטות המועצה עם סיום השימוע. "נשמח לדון עם הרשות השנייה ועם אנשי חדשות 2 בצעדים אפשריים בכדי לשמר את העצמאות של חברות החדשות לחיזוק הפלורליזם ושוק הדיעות".

 

>>  רותי יובל: "'ישראל היום' הפרו את הסכם הסודיות"

>> ונעבור למתרחש אצל מתחרינו

 

 

>> נענע10 ברנז'ה גם בפייסבוק


media@nana10.net.il

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by