בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
מעבר ערוץ 10 לנווה אילן: עיריית י-ם עתרה לבג"צ 
 
 "מדרון חלקלק שעלול לפגוע בחוסנה של העיר". ניר ברקת    צילום: יח"צ    
תקשורת |
 

העירייה דורשת להורות לערוץ 10 להעביר את אולפני חברת החדשות אל תוך העיר עצמה. העתירה הוגשה כנגד הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, שר התקשורת וערוץ 10, והיא מצטרפת לעתירה נוספת נגד המעבר - זו של עובדי הערוץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, הורה על הגשת העתירה בעקבות הודעת הערוץ כי יעביר את אולפני חברת החדשות לנווה אילן ולא לתחומיה המוניציפאליים של ירושלים. בהודעה שהפיצה העירייה מסר ברקת כי "מעבר ערוץ 10 לירושלים הוא צעד חשוב בחיזוק כלכלתה ומעמדה של בירת ישראל. התחמקות מהמעבר לירושלים היא מדרון חלקלק שעלול לפגוע בחוסנה של העיר". ברקת הדגיש כי הערייה תפעל לסייע לערוץ באמצעות חבילת הטבות.

 

העירייה טוענת בעתירה כי החלטת בית המשפט המחוזי בשנת 1998 שקבע ביחס לערוץ 2 כי החוק מתייחס לירושלים רבתי ולכן ניתן לעבור לנווה אילן, הינה החלטה שגויה שהתבססה רק על השיקול הכלכלי של טובת הזכיין ולא מעבר לכך.

בית המשפט המחוזי נימק בזמנו את ההחלטה בנימוק כלכלי כי העלות בנווה אילן נמוכה יותר ולכן התיר לערוץ 2 להתמקם במקום.

 

עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים הכינה לערוץ 10 חבילת תמריצים והטבות למעבר הערוץ לתחומי העיר, ואלה גובשו על ידי הרשות לפיתוח ירושלים מול משרד ראש הממשלה ומשרד האוצר. 

 

בין היתר הוצעה לערוץ הטבה של מענק הסתגלות בשווי של כ- 90% מעלות הארנונה בשלוש שנים הראשונות, וכן מתן הטבות לעובדים שמתגוררים מחוץ לעיר ויעברו לירושלים בסיוע בשכר דירה בשנתיים הראשונות עד לגובה של 30,000 ש"ח לעובד.

 

מלבד עתירת העירייה, בחון בג"צ עתירה נוספת נגד המעבר - זו של עובדי הערוץ. עובדי הערוץ טוענים כי מכיוון שכבר מתקיימים שידורים מירושלים דרך אולפני הבירה JCS וחברת החדשות מפעילה צוות הפקה נרחב, אין צורך להעביר את כל חברת החדשות. העובדים טוענים שבעקבות המעבר הם ותנאי העבודה שלהם עלולים להיפגע. 

 

 

>> נענע10 ברנז'ה גם בפייסבוק


media@nana10.net.il

 

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by