בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
זכייניות הטלוויזיה יקבלו אוויר לנשימה?  
 
 יעקב איילון    צילום: יוסי צבקר, יח"צ    
תקשורת |
 

בעיצומה של תקופת קיצוצים ופיטורים, תדון בשבוע הבא ועדת הכלכלה של הכנסת בהצעה לדחות את תשלום החובות של ערוצי הטלוויזיה למדינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

וועדת הכלכלה של הכנסת תדון בשבוע הבא בהצעה של ח"כ נינו אבסדזה (קדימה), לדחות את מועד תשלום החובות של זכייניות הטלוויזיה ישראל 10, רשת וקשת לרשות השנייה בשנה, מה-31 בדצמבר השנה ל-31 בדצמבר 2012. הדיון יתקיים לקראת אישורה בקריאה שנייה ושלישית של הצעת החוק בנושא הגדלת מערך שידורי "עידן פלוס".

 
 

חובותיו של ערוץ 10 למדינה עומדים על 60 מליון ש"ח, לזכיינית רשת חוב של 23 מיליון ש"ח, ולקשת חוב למדינה של 9 מיליון ש"ח. על פי החוק, על הזכייניות להחזיר את החובות עד לסוף השנה הנוכחית. מנשה סמירה, מנכ"ל הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, נוטה לתמוך בדחיית תשלומי החובות - זאת בעקבות הירידה החדה בהכנסות זכייניות הטלוויזיה ממכירת פרסומות בשל הקפאון בו מצוי שוק הפרסום.

 

לקפאון בשוק יש להוסיף את הדחייה במעבר משידורים באמצעות זיכיונות לשידורים ברישיונות. המעבר נדחה בשנה, לשנת 2013, והתומכים בדחיית החובות טוענים כי על מועד הפרעון להיות מוצמד למועד המעבר לשידור ברישיון.

 

הירידות בהכנסות הביאו לצד הקפאה וביטול פיתוחן של תכניות והפקות נוספות, גם לקיצוצים בכח אדם והיערכות לפיטורים. כך למשל הוציאה "קשת" את כל עובדיה לחופשה כפויה של מספר ימים, ובערוץ 10 הודיעו על סגירת מחלקת הפיתוח והקפאת גיוסי כח אדם חדשים. בערוץ נערכים גם להוצאות של עשרות מיליונים על מעבר חדשות 10 לירושלים, כל זאת על רקע הפסקת הזרמת הכספים לערוץ.

 

נוסף על ההצעה לאפשר לזכייניות לדחות את מועד תשלום החובות, תדון ועדת הכנסת גם בהצעה של ח"כ רוברט אילטוב (ישראל ביתנו) לאפשר לזכייניות ערוץ 2 קשת ורשת להחזיק במשותף בחברת החדשות של ערוץ 2, גם אם רק אחת מהם תבקש לעבור לרישיון כבר ב-2013. הדיונים ייערכו ביום שלישי.

 

 

>> נענע10 ברנז'ה גם בפייסבוק


media@nana10.net.il

 

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by