בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת  
בלאו בחקירה: החזרת המסמכים - סכנה למקורות 

בלאו בחקירה: החזרת המסמכים - סכנה למקורות

 
תקשורת  |
 

בעוד משפטה של ענת קם הגיע השבוע לסיומו, לפחות עד הגשת הערעור, נמשכת בחינת הגשת כתב אישום נגד עיתונאי "הארץ" אורי בלאו שפרסם את המסמכים שהדליפה. בחקירתו הודה בלאו שלא החזיר את כל המסמכים המסווגים שהיו ברשותו, אך אמר כי זו הייתה טעות מצדו. לדבריו, היה גם סיפור אחד מהמסמכים שעמד להתפרסם - ונפסל ברגע האחרון

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(1:34 דקות)

 

פרסום ראשון: בעוד ענת קם התבשרה השבוע כי היא תרצה 4.5 שנות מאסר בפועל בעקבות הרשעתה בעבירות של מסירת מידע סודי והחזקתו, ההחלטה בדבר הגשת כתב אישום נגד עיתונאי "הארץ", אורי בלאו, שקיבל ממנה את המסמכים ופרסם חלק מהם, עדיין לא התקבלה. הערב (רביעי) נחשפים חלקים מחקירתו במשטרה לאחר שובו מלונדון, בה הוא מודה שלא מסר את כל המסמכים שהיו ברשותו.

 

"מעולם לא התכוונתי לרמות או להציג מצג שווא את המדינה ומערכת הביטחון", טען בלאו בחקירתו במשטרה אחרי שבמשך חודשים ארוכים שהה בבריטניה בעקבות מעצרה של קם. "החזרת מסמכים ממני למדינה היוותה סיכון למקורות שלי. בנוסף, כיוון שהתפקיד שלי כעיתונאי הוא לאסוף חומרים ולהשתמש בהם, היה לי קושי נפשי להיפרד מהם. להשיג חומרים כאלה זה סוג של בוננזה. סוג של הישג עיתונאי. במחשבה לאחור, אני בדיעבד מסכים שעשיתי טעות, ואני מצר על כך".

 

בחקירה הוא שב והדגיש כי הוא שמר בצורה נכונה על כל המסמכים וכל מה שפורסם מהם עבר את אישורה של הצנזורה. בהמשך חקירתו, חשף בלאו מקרה אחד בו סיפור שעמד לפרסם על פי המסמכים שהיו ברשותו נפסל לפרסום על ידי הצנזורה הצבאית רגעים אחרי שהגיליון ירד לדפוס ועמד להיות מופץ למנויים ולקוראים.

 

"היה סיפור שאושר על ידי הצנזור בערב מבצע 'עופרת יצוקה' ובחצות הליל, לאחר שהעיתון כבר הודפס, הודיעו לנו מהצנזורה שהוא אסור בפרסום", סיפר בלאו לחוקריו במשטרה. "העיתון גנז את הגליונות הללו בעלות של מיליוני שקלים".

 

בתוך כך, קם עצמה מתכוננת לקראת הגשת ערעור לבית המשפט העליון על גזר הדין שהוטל עליה בתחילת השבוע בתום משפטה בבית המשפט המחוזי בתל אביב. לקראת המהלך, החליטה קם גם על החלפתם של עורכי דינה, אביגדור פלדמן ואיתן להמן.

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by