בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת  
נחמן שי: "לזרז ההכרעה בעניין צווי איסור פרסום" 
 
תקשורת  |
 

על שולחנו של היועץ המשפטי לממשלה נמצאת טיוטת הכללים החדשים להוצאת צווי איסור פרסום. נחמן שי קורא לזרז את ההכרעה: "אם יידרש, נחזור למסלול החקיקה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ח"כ ד"ר נחמן שי (קדימה) פנה היום להיועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, וביקש ממנו לזרז את הכרעתו בסוגיית המדיניות החדשה בנושא צווי איסור הפרסום.

 
 

"על שולחנו של היועמ"ש נמצאת כבר תקופה ארוכה טיוטת כללים חדשים בנושא שהציעה משטרת ישראל. לצערי, היועץ מתמהמה בהחלטתו באשר לאישור הכללים, למרות שמשרד המשפטים מעדיף להפעיל אותם, גם אם לתקופת ניסיון"

 

חבר הכנסת מודיע כי במידה ויחליט היועץ המשפטי לממשלה שלא לאשר את הטיוטה המוצעת, יפעל להחל הכללים החדשים באמעים של חקיקה בכנסת.

 

בהודעה שהפיץ הבוקר כתב שי כי צווי איסור הפרסום פוגעים בחופש המידע ובזכות הציבור לדעת, שהיא זכות יסוד של אזרחים במדינה דמוקרטית, בפרט כאשר הדבר נוגע לפעילותם של גופים שלטוניים.

 

לדבריו, "שימוש נרחב מדי וללא ביקורת ציבורית ראויה בכלי זה עשוי לפגוע קשות בזכויות האדם במדינת ישראל. בנוסף, חשוב להגביל את תוקפם של צווי איסור פרסום אשר ניתנים מטעמים של פגיעה בחקירה או גרימת נזק לחשוד. הגבלה בזמן של צווי איסור הפרסום או הרחבת האפשרות לעתור כנגדם תכפה על המשטרה להשלים את הליכי החקירה מהר יותר".

 

 

>> נענע10 ברנז'ה גם בפייסבוק


media@nana10.net.il

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by