בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת  
התובעת במשפט קם: "לא מרוצה ולא בלתי מרוצה מהעונש, נשקול לערער" 
 
תקשורת  |
 

גם בתביעה וגם בהגנה שוקלים לערער על העונש שהוטל הבוקר על ענת קם, ארבע וחצי שנות מאסר. שני הצדדים הצהירו כי יערכו התייעצויות וכי אפשרות הערעור עומדת על הפרק

 
 
 
 
 
 
 
 
 

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (ראשון) ארבע וחצי שנות מאסר בפועל ושנה וחצי מאסר על תנאי על ענת קם, אשר צפויה להתחיל לרצות את מאסרה ב-16 בנובמבר. שני הצדדים הודיעו כי הם שוקלים לערער על פסק הדין.

 
 

לאחר הקראת פסק הדין אמר פרקליטה של ענת קם, עורך הדין איתן להמן, כי מדובר בגזר דין מחמיר, וציין כי בית המשפט התעלם מפסיקה קודמת שהוצגה בפניו ושלב הטיעונים להקלה בעונש. הלמן הוסיף כי ישקלו להגיע ערעור על פסק הדין: "נקרא את פסק הדין ונשקול לערער", אמר ביציאה מבית המשפט.

 

בפרקליטות המדינה גם שולים להגיש ערעור על פסק הדין, והודיעו כי האפשרות עומדת על הפרק, אך טרם החליטו סופית כיצד יפעלו. התובעת בתיק, עו"ד הדס פורר-גפי, אמרה כי היא "לא מרוצה ולא בלתי מרוצה מגזר הדין".

 

"בית המשפט ראה כמונו את החומרה במעשיה של קם", אמרה התובעת בראיון לתכנית מה בוער בגלי צה"ל. "כמות המסמכים שהודלפו היא חסרת תקדים, וכך גם תוכנם, שכלל סדרי כוחות בזמן מלחמה וסיכומי מטכ"ל שהודלפו. היא נהגה בחוסר אחריות כשהחזיקה את המסמכים ללא אבטחה וסייעה לאורי בלאו בפיענוח המסמכים גם אחרי שהדליפה אותם".

  

התובעת הבהירה כי להחלטת ההגנה אל להגיש ערעור או לא, לא תהיה השפעה על החלטתם. "אם נחליט לבסוף לערער על העונש אנחנו נעשה זאת משיקולים מקצועיים גרידא, והדבר יוחלט בהתייעצות עם הגורמים הבכירים במשרד", אמרה.

 

פורר-גפני הוסיפה כי "יש ללמד את גזר הדין בכל בתי הספר והטירונויות, כדי שכל חייל יידע מה צפוי לו אם ידליף מסמכים מסווגים מהצבא".

 

ח"כ גלאון: לסגור את התיק נגד אורי בלאו

ובתוך כך ח"כ זהבה גלאון (מרצ) אמרה בתגובה לגזר דינה של ענת קם, כי יש לסגור את התיק הפלילי נגד עיתונאי "הארץ" אורי בלאו שאליו העבירה קם את המסמכים שגנבה.

 

"לאחר שבית-המשפט קבע שלענת קם לא הייתה כוונה לפגוע בביטחון המדינה ושהפרסום לא פגע בביטחון המדינה, אין עוד מקום לצעדים משפטיים בעניינו של בלאו, שמילא את חובתו האתית, כשפרסם מסמך בעל עניין ציבורי ולאחר שקיבל את אישור הצנזורה", אמרה גלאון. 

 

 

>> נענע10 ברנז'ה גם בפייסבוק


media@nana10.net.il

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by