בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת  
מבקר המדינה יבדוק את התנצלות ערוץ 10 
 
 מיכה לינדנשטראוס    צילום: רויטרס    
תקשורת  |
 

בתשובה לפניית אגודת העיתונאים בת"א הודיע לינדנשראוס כי משרדו יבדוק את ההתנצלות בפני המליארדר שלדון אדלסון, שהביאה להתפטרות מנכ"ל חדשות 10. האגודה: "אדלסון ובאי כוחו מעולם לא התכוונו לקחת את העניין לערכאות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

משרד מבקר המדינה יבדוק את התנצלות ערוץ 10 בפני איל ההון שלדון אדלסון אשר שודרה בחודש שעבר. במכתב תשובה שהעביר המבקר לעו"ד אילן בומבך המייצג את אגודת העיתונאים בתל-אביב, אישר לינדנשטראוס שמשרדו יבחן את הסוגיה.

 
 

לינדנשטראוס פסל את עצמו באופן אישי מלדון בתיק כיוון שעו"ד בומבך ייצג אותו בכמה הזדמנויות. מסיבה זו מינה את עו"ד הלל שמגר, מנהל נציבות תלונות הציבור, לטפל בתיק במקומו ולקיים שמיעה של התיק בהקדם. יצוין כי פניה זהה הגיע למבקר המדינה גם מעמותת הצלחה.

 

כזכור, עם החלטת הדירקטוריון לשדר את ההתנצלות הודיע מנכ"ל חברת חדשות של הערוץ ראודור בנזימן על כוונתו להתפטר. לאחר השידור הודיעה גם עורכת התכנית "השבוע", רותי יובל, על סיום תפקידה. בתום המהדורה הודיע בשידור חי גיא זהר, מגיש התכנית, שלא ימשיך עוד בהגשתה.

 

"נבהיר, כי הגרסה "הרשמית" של אנשי ערוץ 10 בדבר החשש מ"תביעת ענק", נראה - בנסיבות העניין - מופרך", כתב עו"ד בומבך למבקר המדינה. "בהתאם למידע שהגיע למרשתי (אגודה העיתונאים בת"א, ד.א.) אדלסון ובאי כוחו מעולם לא התכוונו לקחת את העניין לערכאות. גם בשל הערכתם כי סיכויי ההליך נמוכים וגם משום שעצם הגשתו, לא כל שכן - התמשכותו, יסבו להם נזק גדול הרבה יותר מ"הנזק" כביכול שגרמה הכתבה", כתב.

 

"כלל לא ברור מהיכן שאב מנכ"ל ערוץ 10 את הסמכות להורות הוראה מקצועית לחברת החדשות, שהינה אורגן משפטי שונה ונפרד, בהתאם לחוק הרשות השנייה".

 

"להתיר את הסכם הסודיות מטיל האימה"

בחודש שעבר סרבה מועצת העיתונות לדון בנושא, למרות פניות של חברי כנסת. הסיבה לכך הייתה הסכם סודיות בין ערוץ 10 לבין אנשיו של אדלסון אשר מנע מתן עדות בפני המועצה. בפנייה למבקר המדינה מבקש עו"ד בומבך לבטל את הסכם הסודיות ולחשוף את שעמד מאחורי ההחלטה להתנצל.

 

"נראה שהסכם הסודיות הפך את הבירור במועצת הרשות השניה לפארסה", כתב עו"ד בומבך בהתייחסו לבדיקת הרשות השנייה את הסוגיה, בדיקה שטרם הסתיימה. בשבוע הבא ייערך ברשות שימוע למנהלי ערוץ 10 וחברי הדירקטוריון.

 

"מכאן הנחיצות הממשית בהתערבות נמרצת של כבודו, על מנת להתיר את הקשר הגורדי שנוצר כתוצאה מהסכם הסודיות אשר מטיל את אימתו על כלל הגורמים המעורבים ומונע בירור ענייני של טענות קשות ביותר במישורים שונים ונכבדים - החוקי, האתי, המוסרי והציבורי".

 

ברשות השניה הדגישו בתגובה כי בדיקות הנושא טרם הסתיימו. "השימוע המלא לכל חברי הדירקטוריון של חדשות ערוץ 10, לרבות נציגי בעלי המניות, יתקיים ביום חמישי הבא", מסרו לנענע10. "לאחריו תגבש מועצת הרשות את עמדתה והתייחסותה לכל הפרשה ובעיקר תוך נקיטת אמצעים ומסקנות לגבי ההמשך. הרשות לא מתערבת בעבודת המבקר, ובכל נושא שנידרש נעביר את הממצאים למבקר, אך יש לאפשר לנו למצות את ההליך המקצועי".

 

 

>>  ונעבור למתרחש אצל מתחרינו

 

>> נענע10 ברנז'ה גם בפייסבוק

 


media@nana10.net.il

 

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by