בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת  
בית המשפט יגזור בראשון את דינה של ענת קם 
 
תקשורת  |
 

למעלה משנתיים אחרי שנעצרה בחשד להדלפת מסמכים מסווגים, יגזרו שופטי בית המשפט המחוזי בתל אביב את דינה של ענת קם. קם הורשעה בחודש פברואר במסגרת הסדר טיעון בעבירות של ריגול חמור ומסירת מידע סודי

 
 
 
 
 
 
 
 
 

פרשת ההדלפה מגיעה לסיומה: הנהלת בתי המשפט הודיעה הבוקר (רביעי) כי בית המשפט המחוזי בתל אביב יגזור ביום ראשון הקרוב את דינה של ענת קם, שהורשעה בחודש פברואר האחרון במסגרת הסדר טיעון בעבירות של ריגול חמור החזקת מידע סודי ומסירתו.

 
 

הרכב השופטים בראשותה של השופטת נורית אחיטוב ימסור ביום ראשון בבוקר את גזר דינה של קם בתום חודשים של דיונים במהלך דרשו בפרקליטות המדינה להטיל על העיתונאית לשעבר תשע שנות מאסר. קם עדיין שוהה במעצר בית חלקי, אליו הוכנסה כבר לפני כשנתיים, אך מאז הרשעתה זכתה למספר הקלות.

 

בחודש פברואר האחרון הורשעה קם במסגרת הסדר טיעון עם הפרקליטות בעבירות של ריגול חמור החזקת מידע סודי ומסירתו, אך לא בעבירה של פגיעה בביטחון המדינה, אחרי שהתגלה כי הוציאה מסמכים מסווגים בעת שירותה הצבאי בלשכת אלוף פיקוד מרכז לשעבר.

 

על פי כתב האישום המתוקן, במהלך שירותה הצבאי בלשכת אלוף פיקוד המרכז לשעבר, יאיר נווה, היא צילמה 2,000 מסמכים, בהם 700 סודיים, והעתיקה אותם לדיסקים. לאחר מכן העבירה את חלקם לכתב עיתון "הארץ", אורי בלאו. עוד נכתב כי היא אף שוחחה מספר פעמים עם בלאו בכדי לתת לו הבהרות למסמכים, כולל שמות מבצעים ויעדים. בכתב האישום נאמר כי קם, ששימשה כתבת במדור הברנז'ה של "וואלה", פעלה ממניעים אידיאולוגיים, "מתוך כוונה לפגוע בביטחון המדינה" ולשם פרסום המסמכים בציבור.

 

קם, היתה נתונה מאז מעצרה במעצר בית וחרף בקשותיה לא הסכים בית המשפט לאפשר לה הקלה בתנאי המעצר. בחודש מאי נפתח משפטה כשברקע נשמעו קולות למנוע ממנה הסדר טיעון. "הייתי בחורה צעירה שלא הבינה הרבה מהחיים שלה. לא הערכתי עד כמה חמור המעשה שלי. אלה דברים שאני מבינה בדיעבד", אמרה קם לחדשות 10 אחרי הרשעתה.

 

 

>> נענע10 ברנז'ה גם בפייסבוק


media@nana10.net.il

 

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by