בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
אלכס אנסקי השתלח בענף היח"צ, עכשיו הוא נדרש להתנצל 
 
 "הם עוסקים בכיסוי של האמת, או יצירת אמת, במקום אמת". אלכס אנסקי    צילום: בוצ'צ'ו    
תעשייה |
 

שדרן הרדיו אלכס אנסקי התבטא בגלי צה"ל בחריפות נגד העוסקים ביחסי ציבור וכינה את המקצוע "פרנסה שאינה מכבדת את האדם". יועץ התקשורת הוותיק משה דיין פנה בנושא למפקד גל"צ ודרש התנצלות. התחנה: "אנסקי הביע את דעתו האישית"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

"מי שהאזין לאלכס אנסקי בלי צה"ל יכול היה לשמוע את הנימה הארסית בדבריו כנגד אנשי יחסי ציבור. הוא דיבר גבוהה-גבוהה בשחצנות, כינה את העוסקים המקצוע 'גונבי דעת'. אני כמעט חמישים שנה במקצוע, מעולם לא שמעתי דברים כאלה", כך אומר לנענע10 איש יחסי הציבור משה דיין, שדברים שאמר אנסקי כנגד המקצוע בו הוא עוסק עוררו את זעמו.

 
 

דיין החליט לפנות בנושא למפקד גלי צה"ל, יצחק טוניק, ודרש ממנו להורות לאנסקי להתנצל בשידור על דבריו. "הדברים פגעו בי אישית, כמו גם עם כל עמיתיי למקצוע יחסי ציבור שהאזינו לדבריו. חשוב היה גם להאזין לנימה הארסית והמזלזלת בה נאמרו דברים בוטים וחסרי שחר", כתב דיין.

 

אנסקי אמר את הדברים בתכנית "פתוח בשבת" ששודרה בגלי צה"ל בסוף השבוע. בין היתר אמר אנסקי כי "כל מה שצריך בשביל להיות יועץ תקשורת, או ממונה על יחסי ציבור, או מעצב תדמיות, או מנהל משברים, תקראו לזה איך שתרצו, כל מה שצריך אדם כזה, הוא השכלה בסיסית, ידיעת אנגלית בסיסית, חולצה מגוהצת, סבר פנים וכושר הסתגלות לכל מצב. מה שנקרא, מצפון גמיש, מה שנקרא, זו דעתי, ואם היא לא מוצאת חן בעיני מישהו, אז יש לי גם דעה אחרת".

 

"פרנסתם של מעצבי התדמיות היא מן הבחינה הציבורית, די נחותה. כי הדבר היחיד שהיא מייצרת זה כיסוי של הדבר האמיתי. ובמילים פשוטות, גניבת דעת", הוסיף.

 

"שמות כמו רני רהב, יאיר חורב, ראובן אדלר, אייל ארד, גדולי המשק והמדינה נעזרו באנשים האלה כמו קשישים שנעזרים בהליכון. האנשים האלה צימצמו את עצמם מאז המחאה העממית, וזה טוב מאד. כי תמצית המומחיות של יועצי התדמיות למיניהם, וזה בניגוד לעיתונות המקצועית, היא העירפול, או בהרבה מקרים הכיסוי של האמת, או יצירת אמת, במקום אמת", אמר אנסקי.

 
 

אנסקי: פרנסתם של מעצבי התדמיות היא מן הבחינה הציבורית, די נחותה. כי הדבר היחיד שהיא מייצרת זה כיסוי של הדבר האמיתי. ובמילים פשוטות, גניבת דעת 

 

דיין מיהר לגנות את דבריו של אנסקי בעמוד הפייסבוק של השדרן, אך דבריו נמחקו משם. "אני לא מבין מה עורר בו כזה כעס כלפינו. אם יש לך טענות כלפי איש מקצוע מסוים שהעליב אותך, פנה אליו. אבל לא ראוי לפסול כך תחום מקצועי שלם", אומר דיין, המשמש בין היתר כמרצה לתקשורת ויחסי ציבור במסלול האקדמי של המכללה למנהל, במרכז האוניברסיטאי באריאל. 

  

"לאחר למעלה מ-40 שנות עבודה ביחסי ציבור, דוברות וייעוץ תקשורת, אני חש פגוע בשמי ובשם עמיתיי למקצוע.

לסיכום, אני מצפה ממך לדרוש ממר אנסקי להתנצל פומבית, באותה תוכנית", כתב דיין במכתבו, שהועבר על ידי מפקד התחנה לנציב תלונות הציבור.

 

מגלי צה"ל נמסר בתגובה: "מדובר בתכנית פובליציסטית, אנסקי הביע את דעתו האישית בלי כוונה לפגוע באף אחד".

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by