בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
אמנת התקשורת לסיקור שליט: דו"צ קיצר את ההתחייבות, כלי התקשורת הסכימו לחתום 
 
תקשורת |
 

כמעט כל כלי התקשורת הסכימו לחתום על אמנה המעגנת את אופי סיקור שובו של גלעד שליט מחר, זאת לאחר שמשך תקופת ההתחייבות לעקרונות באמנה נקבע לעשרה ימים במקום חודש וחצי כפי שהוצע במקור. על מה התחייבו כלי התקשורת? קראו את הנוסח המלא

 
 
 
 
 
 
 
 
 

כלי התקשורת המרכזיים בישראל הסכימו לחתום על אמנת דובר צה"ל לסיקור חזרתו של גלעד שליט, זאת לאחר שבחטיבה הסכימו לקצר את התקופה שנקבעה להימנעות מצילום של גלעד ומשפחתו מחודש וחי כפי שהוצע בטיוטת האמנה המקורית, לעשרה ימים כפי שדרשו מרבית כלי התקשורת.

 

>> התעניינות שיא של תקשורת זרה בחזרתו של שליט

>> משדרים היסטוריה: ערוצי הטלוויזיה בערב פרסום העסקה

 
 

על האמנה הסכימו לחתום העיתונים מעריב, ידיעות אחרונות, מקור ראשון, הג'רוסלם פוסט וישראל היום - שדרש בתחילה להטיל סנקציות על מי שיפר את האמנה. ערוץ 2, ערוץ 10 וערוץ 9 הסכימו גם הם להתחייב שלא לפגוע בפרטיותו של שליט במשך עשרת הימים לאחר שובו, בעוד ברשות השידור סרבו לחתום בנימוק שהם מחויבים לעקרונות האתיקה של "מסמך נקדי" הקבוע בשידוריהם ויפעלו לפיו.

 

עוד הביעו התחייבות למסמך אתרי האינטרנט ynet, וואלה!, nrg ונענע10 - במסגרת התחייבות חברת החדשות של הערוץ. מובא בפניכם הנוסח המלא של האמנה, כפי שנוסחה על ידי חטיבת דובר צה"ל ואושרה על ידי משפחת שליט.

 

אנו מתחייבים בזאת: להלן נוסח האמנה

 

בעשרת הימים שימנו החל ביום שובו של רס"ל שליט ארצה, לא יצולמו תמונות סטילס, או וידאו וממילא לא ישודרו או יודפסו תמונות, אשר יפרו את פרטיותו של רס"ל גלעד שליט בכל מובן או דרך

 

מטרתה של אמנה זו לקבוע באופן הדדי ומוסכם מראש כללי מסגרת לסיקור תקשורתי הוגן לאחר שובו של רב סמל גלעד שליט מהשבי.

 

אין באמנה זו כדי לעמעמם ולו במעט את אור התמיד של זכות הציבור לדעת. תכליתה היחידה היא לערוך איזון ראוי בין זכות עליונה זו לבין זכותם של רס"ל שליט ומשפחתו לפרטיות. פרטיות זו חיונית בין היתר לשיקומם כמשפחה וכן להתאוששותו ולהבראתו של גלעד מתקופת השבי הארוכה. 

 

בשבוע הקרוב צפוי רב סמל גלעד שליט לשוב לישראל לאחר מעל חמש שנים בשבי החמאס. מטבע הדברים, מצבו הרפואי הכולל של רס"ל שליט אינו ברור. עם זאת, ברור כבר עתה כי רס"ל שליט ומשפחתו עומדים בפתחה של תקופת הסתגלות לא קלה מבחינות רבות. קיום האמור באמנה זו חיוני להליך הסתגלותו של רס"ל שליט על כל המשתמע מכך.

 

האמנה מטה נכתבה ע"י דובר צה"ל תוך תיאום מלא עם קצין הרפואה הראשי האחראי על בריאותו של רס"ל שליט. האמנה קיבלה את ברכתה של משפחת שליט, מועצת העיתונות ואגודת העיתונאים בת"א.

 

החותמים על אמנה זו מתחייבים כי בעשרת הימים שימנו החל ביום שובו של רס"ל שליט ארצה, לא יצולמו תמונות סטילס, או וידאו וממילא לא ישודרו או יודפסו תמונות, אשר יפרו את פרטיותו של רס"ל גלעד שליט בכל מובן או דרך ברשות הרבים או ברשות היחיד, למעט במקרה של קבלת אישור מפורש לכך ממשפחת שליט.

 

לא יצולמו בסטילס ולא יוסרטו בווידיאו חלונות ביתה של משפחת שליט לרבות מרפסות הבית או חצריו בדרך שתאפשר זיהוי אדם כלשהו. לא תצולם ולא תוסרט בווידיאו יציאתו של רס"ל שליט מבית המשפחה אל רכב המשפחה או רכב אחר שישמש אותו, כמו גם כניסתו לכלי רכב ונסיעתו ברכב, בשום שלב ודרך.

 

בשטח הסמוך לביתה של משפחת שליט יישמר השקט בכל שעות היממה. לא יופעלו מכשירים מכאניים (מחוללי חשמל או מכשירים דומים) ולא יופעל אור חזק לכיוון או ליד הבית.

 

 

>> נענע10 ברנז'ה גם בפייסבוק

 

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by