בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
התעניינות שיא של תקשורת זרה בחזרתו של שליט 
 
 נועם ואביבה שליט במאהל המחאה בירושלים    צילום: Getty Images / אימאג'בנק    
תקשורת |
 

לשכת העיתונות הממשלתית בהיערכות מיוחדת לטיפול באנשי העיתונות הזרה, ועיקר ההתעניינות מגיעה בעיקר מכלי התקשורת בצרפת וגרמניה ומרשתות השידור האמריקאיות. יחידת דובר צה"ל תוציא במהלך היום הודעה על הליך הצילומים של חזרתו

 
 
 
 
 
 
 
 
 

לצד הסיקור הישראלי האינטנסיבי של חזרתו הצפויה של שליט מחר לביתו שבמצפה הילה, הולכת וגוברת התעניינות כלי התקשורת הזרים באירוע הישראלי ומספר שיא של כתבים, צלמים ומפיקים ממדינות שונות בעולם הגיעו לארץ במהלך הימים האחרונים.

 
 

"התעניינות בינלאומית כה גדולה באירוע נקודתי בישראל לא נרשמה בארץ מאז אירועי המשט הטורקי ביוני 2010", אומר חנני רפופורט, מנכ"ל "אולפני הבירה-ירושלים" מקבוצת JCS, שתעביר לעשרות רשתות טלויזיה זרות ברחבי העולם  את האירועים סביב חזרתו של שליט.

 

החברה תקלוט במרכזי התקשורת הבינלאומיים של "אולפני הבירה-ירושלים" בת"א ובירושלים את סיקור האירועים השונים ומשם תעביר אותו באמצעות לווין לצד רשתות ישראליות גם אל איגוד השידור האירופאי, סוכנויות ידיעות בינלאומיות ורשתות כגון SKY ,ABC, FOX ו-CNN.

 

בישראל פועלים בדרך קבע כ-2,000 עיתונאים זרים. עד מחר צפוי לגדול מספרם בכ-300 עיתונאים נוספים שיגיעו על מנת לתגבר את השידורים ולהעביר את דיווחיהם. בלשכת העיתונות הממשלתית ביטלו את חופשת חול המועד על מנת לסייע להם בעבודתם, והערכות מצב בנושא מתקיימות מעת לעת בהתאם לפניות המגיעות ללשכה מכלי התקשורת השונים.

 

"ההתעניינות הבינלאומית היא עצומה, ומספר העיתונאים שמגיעים מתחילות להזכיר את הסיקור הבנילאומי של חודש ספטמבר עם פניית הפלסטינים לאו"ם. אנחנו צופים שמחר יפעלו מישראל יותר מ-300 כתבים זרים שעגיעו במיוחד בשביל הסיקור", אומר מנכ"ל לשכת העיתונות הממשלתית אורן הלמן. "יש התעניינות גדולה במיוחד בקרב עיתונאים מצרפת, גרמניה וארות הברית אך לא רק שם. זה ממש כלל עולמי והם מגיעים מקנדה ועד שוויץ וממדינות נוספות".

 

 

הצילומים ההיסטוריים: דובר צה"ל יעדכן את המערכות

הערוצים הישראליים יקיימו כולם יום שידורים מיוחד שיועבר כולו על-ידי חברות החדשות ויחל ב-6:00 בבוקר. הערוצים הקימו עמדות שידור מיוחדות במצפה הילה, וכתביהם ייפרשו במקומות מרכזיים בארץ כגון כלא קציעות, שטחי הרשות הפלסטינית ומעברי הגבול. את יום השידורים של חדשות 10 ילוו יעקב אילון ותמר איש-שלום, ובערוץ 2 ילוו אותו יונית לוי ודני קושמרו.

 

בחברות החדשות הצהירו כי בכוונתם להעביר דיווח רגיש ולא פולשני של חזרתו של גלעד, ולהימנע מצילומים חודרניים וחטטניים של המשפחה ושל המתרחש בביתה. את צילומיו של גלעד צפוים לקבל כלי התקשורת מיחידת דובר-צה"ל שיחידת ההסרטה שלה וצלמיה אמונים על צילומי התהליך עד להגעתו של שליט למצפה הילה, ובימים האחרונים התבצעה בה היערכות כח אדם מיוחדת.

 

עד הבוקר טרם נמסר לכלי התקשורת כיצד תתבצע העברת החומרים מחטיבת דובר צה"ל למערכות ומה יכלל בצילומים הצפויים, ולנענע10 אמרו בחטיבה כי במהלך היום תצא בנושא הודעה מסודרת שתופץ למערכות התקשורת. הגעתו של שליט לביתו צפויה שלא להיות מתועדת, ולאחריה תציב משטרת ישראל שמירה סביב בית המשפחה. 

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by