בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
משטרת ישראל הגישה תלונה למועצת העיתונות נגד עיתון מעריב 
 
תקשורת |
 

זאת בעקבות כתבתו של אבי אשכנזי משבוע שעבר לפיה שהו בכירי המשטרה המשטרה בסדנא של "מאסטר שף" בעת המהומות בצפון • ומה בדבר ההכרזות על חקירות של אכנזי על הפרת צווי איסור פרסום? לפי המשטרה, אלה עדיין מתנהלות. גם שלוש שנים אחרי

 
 
 
 
 
 
 
 
 

משטרת ישראל הגישה למועצת העיתונות תלונה נגד עיתון "מעריב" ונגד כתב הפלילים של העיתון אבי אשכנזי, זאת בעקבות כתבתו משבוע שעבר לפיה שהו בכירי המשטרה בסדנת בישול של "מאסטר שף" בעת המהומות שהתרחשו בטובא-זנגרייה שבצפון. 

 

"בעוד השוטרים התמודדו עם המהומות וההתפרעויות, מפקדיהם עמדו ב"קו האש" מול המחבתות והסירים ובישלו ארוחות במסגרת הסדנה", נכתב במעריב, בכתבה שפורמה בעמודו הראשי של העיתון ואליה צורפה תמונת עיבוד מחשב הלוגעת לבכירים.

 
 

במשטרה, כזכור, זעמו על הפרסום והודיעו עוד באותו הערב כי הם מחרימים את הכתב ולא ישתפו עמו פעולה עד לסיום הבירור במועצת העיתונות.

 

בהמשך פרסם מפכ"ל המשטרה הודעת גינוי חריגה בה כתב כי "הסיבה האמיתית מאחרי פירסום הכתבה היא מניעים אינטרסנטיים של כתב אשר החליט ללעוג למשטרה ולמפקדיה, במטרה להחליש את הארגון ולפגוע באמון הציבורי במשטרת ישראל".

 

המפכ"ל קשר גם בין הכתבה על הבכירים לכתבה אחרת של אשכנזי בנושא אחר וגינה גם אותה באותה ההזדמנות. במעריב דחו את טענות המשטרה וכינו את הודעת המפכ"ל "ניסיון ציני לקשור קשר בין שתי הכתבות". לנענע10 נודע כי בתלונת המשטרה למועצה מצוינות שתי הכתבות, והטענה העיקרית היא שלא היה מדובר בסדנת בישול אלא ביום גיבוש במשטרה דורשים מ"מעריב" לפרסם התנצלות בולטת בעיתון.

 

אשכנזי מבקר, הדוברות שותקת

 

בין אבי אשכנזי למשטרת ישראל מתקיימים יחסים מתוחים מזה זמן רב, במיוחד אל מול ראש אגף החקירות של המשטרה, ניצב יואב סגלוביץ'. לפני שלושה חודשים טען אשכנזי כי סגלוביץ' מנהל נגדו מסע רדיפה והאשים אותו כי הוא 'מתנהג כמו בריון שכונתי'

 

בין אבי אשכנזי למשטרת ישראל מתקיימים יחסים מתוחים מזה זמן רב, במיוחד אל מול ראש אגף החקירות של המשטרה, ניצב יואב סגלוביץ'.

 

לפני שלושה חודשים טען אשכנזי כי סגלוביץ' מנהל נגדו מסע רדיפה והאשים אותו בהתנהגות לא אתית וחוסר הוגנות. אשכנזי טען אז כי ראש אגף החקירות "מתנהג כמו בריון שכונתי", זאת בעקבות הודעת המשטרה כי בכוונתה לחקור אותו בחשד להפרת צו איסור פרסום בפרשת הטרדת העדים במשפט קצב.

 

זו לא הייתה הפעם הראשונה בה הכריזו במשטרה בקול תרועה רמה כי יחקרו את הכתב. בשנת 2008 כעסו על אשכנזי בגין הפרת צו איסור פרסום, לכאורה, שביצע בפרשת רצח יעקב אלפרון. נסיונות נענע10 לברר השבוע את תוצאות החקירה עלו בתוהו. במשטרה סרבו לענות לשאלת נענע10 בדבר תוצאות החקירה וטענו שהם לא מגיבים לחקירות שעדיין מתנהלות, כלומר, הסתבר השבוע כי חקירתו של אשכנזי מתנהלת מזה שלוש שנים.

 

במשטרה נעלבו מאשכנזי עוד קודם לכן. שנה לפני פרסם כתב הפלילים באתר nrg טור דעה חריף תחת הכותרת "משטרה חולה", ובו ביקר את "התפקוד הקלוקל של המשטרה" בפרשת רצח ענבל עמרם. אשכנזי קרא "להתחיל ולזרוק משורות הארגון את כל מי שתרם במחדליו למותה של ענבל" והוסיף "רק אז תוכל משטרת ישראל להצהיר שהחלימה מהסרטן".

 

במשטרת ישראל סרבו להתייחס ליחסיהם המתוחים עם אשכנזי או למסור פרטים על תוכן פנייתם למועצה או על דרישותיהם מעיתון מעריב בעקבות הפרסום. סגנית דובר המשטרה שרית פיליפסון, שכינתה מעל דפי מעריב את פנייתו של אשכנזי "פנייה קנטרנית ומשוללת כל יסוד", סרבה להתייחס לפניית לנענע10 ומסרה "אנחנו לא מגיבים".

 

דובר אגף החקירות והמודיעין עמי בן דוד סרב להגיב לטענותיו של אשכנזי על רדיפה מצד ראש אגף החקירות ומסר "הנושא לא בתחום טיפולי". מדוברות משטרת ישראל נמסר בתגובה: "המשטרה העבירה תלונה רשמית בנושא למועצת העיתונות וכל ההתנהלות בנושא תהיה מול גוף זה בלבד".

 

במעריב מסרו כי שתי הידיעות שפורסמו בעיתון הן נכונות וכי יש בפרסומן עניין ציבורי רב, והוסיפו כי "שתי הידיעות עומדות בפני עצמן ואין בין פרסומן שום קשר". במועצת העיתונת אישרו את קבלת התלונה ומסרו כי היא תטופל בהתאם לנהלים.

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by