בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
צופי טלוויזיה באינטרנט, המדינה רוצה להגן עליכם 
 
תקשורת |
 

צוות של המועצה לשידורי כבלים ולווין ומשרד התקשורת הגיש היום את המלצותיו לשר התקשורת משה כחלון באשר לאופן ותהליך קביעת כללים לשידורי טלוויזיה באינטרנט. המטרה: "להגן על ערכים ואינטרסים ציבוריים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

44% מגולשי האינטרנט בישראל מדווחים על שימוש באינטרנט כערוץ לצפייה נדחית של תכניות טלוויזיה, כך עלה מסקר TIM שפורסם אתמול, והיום מודיע משרד התקשורת כי בכוונת המדינה להחיל כללים על שידורי טלוויזיה באינטרנט. צוות מיוחד של המשרד ושל המועצה לשידורי כבלים ולוויין גיבש את המלצותיו בנושא.

 

"הצוות סבור כי הרציונל בהחלת אסדרה (רגולציה, ד.א.) על שידורים טלוויזיוניים תקף גם לגבי שידורים כאלה המועברים במדיה החדשה, וזאת כדי להגן על ערכים ואינטרסים ציבוריים חיוניים כגון עידוד יצירה מקורית ישראלית, הגנה על קטינים, הגנת הצרכן, סיוע לבעלי מוגבלויות, שמירה על כללי אתיקה בשידורים ועוד", נמסר ממשרד התקשורת.

 

 
 

לפי הצוות, הרציונל אותו בחרו לאמץ הוא זה העומד בבסיס המדיניות של האיחוד האירופאי לעניין לשידורי ם"מעין-טלוויזיוניים ("TV Like") על גבי רשת האינטרנט. 

 

על המלצות דעת הרוב בצוות חתומים יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולווין, ניצן חן ומנכ"ל משרד התקשורת, עדן בר טל. 

 

 "לצופה לא משנה באיזו דרך הוא מקבל את השידורים שלו: דרך חיבור לכבלים, ללוויין או דרך חיבור לאינטרנט. מה שכן, חשוב לו שתכני הטלוויזיה שהוא מקבל בביתו ישמרו על "המרחב המוגן" שלו", מסר ניצן חן, יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולווין. "על כן, עלינו להתעסק בעיקר ולא בטפל - שהוא הגנה על התוכן הטלוויזיוני בלא קשר לפלטפורמה עליה התוכן משודר".

 

בשלב הראשון בכוונת הצוות להתחיל בעדכון הרגולציה על שוק שידורי הטלוויזיה "לשם התאמתה לעולם המתהווה של שידורים ברשת האינטרנט". הוחלט על הקמת צוות המשך יישום במטרה לעדכן את הרגולציה הקיימת בשוק השידורים הקיים, והחלת רגולציה על שידורי טלוויזיה באינטרנט "זאת תוך הרמוניזציה ביניהם".

 

טלוויזיה באינטרנט: הכי הרבה צופים ל"רמזור"

התכנית השלישית הנצפית ביותר באינטרנט. החיים זה לא הכל
 התכנית השלישית הנצפית ביותר באינטרנט. החיים זה לא הכל 
 צילום: יוסי צבקר 
 

44% מהגולשים בישראל עושים שימוש באינטרנט כערוץ לצפייה נדחית של תכניות טלוויזיה, ומעל 50% מהצעירים בגילאי 13-29 צופים באינטרנט בתכני טלוויזיה כאשר שיעור המשתמשים בצפייה נדחית יורד ככל שהגיל עולה.

 

התכנית הנצפית ביותר בחודש שעבר הייתה "רמזור" ואחרי "מאסטר שף" של קשת. במקום השלישי "החיים זה לא הכל" של הזכיינית רשת ואחריהן "הדור הבא 24/7" של ערוץ 10 המשודרת בוואלה.

 

תכנית אלה נצפות באינטרנט בצפייה נדחית יותר מאשר מהדורות החדשות.

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by