בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
התקציב להפקות ישראליות - סיבוב שני  
 
 רשות השידור    צילום: רוני שיצר    
תעשייה |
 

"הרפורמה לא יכולה להיות תירוץ, אתה מתנער מאחריות", מאשימים איגודי היוצרים את יו"ר רשות השידור ודורשים להגדיל את התקציב להפקות מקומיות. אמיר גילת: בשנת 2011 נשקיע יותר מ-24 מליון ש"ח

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

סיבוב שני בחילופי הדברים בין איגודי היוצרים לבין רשות השידור - ממנה הם דורשים להקציב סכומים נוספים להפקות הישראליות. בחודש שעבר פנו היוצרים לראש הממשלה בנימין נתניהו וליו"ר רשות השידור אמיר גילת ודרשו להגדיל את התקציב שמשקיעה רשות השידור ביצירה המקומית הישראלית.

 

יצוין כי הכנסת אישרה לרשות השידור שלא לעמוד במחויבויות שלה בנושא ההשקעה בהפקות הישראליות, וזאת בשל מצבה הקשה ותהליכי הרפורמה שמתבצעים בה.

 

במכתב תשובה ששלח יו"ר הרשות אמיר גילת, הוא ענה ליוצרים כי הנתונים שבידיהם אינם נכונים, וכי הרשות עתידה להשקיע בהפקה מקומית יותר מ-24 מיליון ש"ח בשנת 2011 וציין כי מדובר בעלייה משמעותית ממה שהשקיעה המדינה ביוצרים המקומיים בשנים הקודמות.

 

גילת ענה ליוצרים כי היקף ההשקעה תלוי בהתקדמות הרפורמה ברשות השידור, אך זו תקועה בשל גורמים חיצוניים כמו השלמת התיקון לחוק רשות השידור בכנסת וחתימה להסכם המימון של הרפורמה עם משרד האוצר: "אני תקווה כי בחודשים הקרובים ניתן יהיה להשלים את התנאים הללו, ולהתחיל ביישום הרפורמה", כתב ליוצרים גילת. "הדבר יבוא לידי ביטוי גם בתכנים המשודרים וגם בהיקף ההפקות המקומיות".

 

היוצרים לא קיבלו את תשובתו של יו"ר הרשות, והאשימו אותו בהתחמקות מאחריות: "הרושם העולה ממכתבך הוא שלרשות השידור ולקברניטיה אין כל כוונה להתקרב לדרישות החוק ולהגדיל את ההשקעה בהפקות מקומיות", כתבו לגילת היוצרים. "מדבריך עולה הרושם כי דחיית יישום הרפורמה מהווה מבחינתך עילה ואליבי לאי קיום חובת ההקצאה בהפקות מקומיות".

 

היוצרים ציינו בהודעתם לתקשורת כי ראש הממשלה, שהוא השר הממונה על רשות השידור, לא התייחס לפנייתם.

 

 

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by