בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
מבשלים סכסוך: במשטרה מחרימים את אבי אשכנזי, המפכ"ל טוען למניעים זרים 
 
 "דוחים בשאת נפש את דברי מפכ"ל המשטרה". בית מעריב    צילום: נענע10    
תעשייה |
 

זאת בעקבות כתבתו שפורסמה היום במעריב ובה נמתחה ביקורת על כך בעת המהומות בטובא-זנגרייה שהו בכירי המשטרה בסדנת בישול של "מאסטר שף". מפכ"ל המשטרה: "הסיבה האמיתית מאחרי פירסום הכתבה - מניעים אינטרסנטיים של כתב. נמצה כל הליך חוקי על מנת שהאמת תצא לאור"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

קרע ביחסי משטרת ישראל ומעריב: במשטרה זועמים על כתב הפלילים של העיתון אבי אשכנזי בעקבות כתבתו שהתפרסמה היום תחת הכותרת "הצפון בער, בכירי המשטרה בילו", ובה נמתחה ביקורת על כך שבכירי המשטרה ובהם מפכ"ל המשטרה יוחנן דינו לא שהו בשטח בעת המהומות בטובא-זנגריה שפרצו בעקבות הצתת המסגד ביישוב.

 

"בעקבות הצתת המסגד והמהומות בטובא-זנגרייה הוזנקו אלפי שוטרים לצפון אבל לסגל הבכיר של המשטרה בראשות המפכ"ל זה לא הפריע להמשיך ללבוש סינר ולהשתתף בגיבושון בישול", נכתב בכותרת המשנה של הידיעה, שהופיעה על חציו העליון של עמוד השער של העיתון.

 

לצד הכתבה הושמה תמונת ענק הלועגת לבכירים ומציגה את דמויותיהם כאשר הם מחובקים ולבושים בסינרים לבנים כמתמודדים בתכנית הריאליטי של זכיינית ערוץ 2 "קשת". תחת התמונה נכתב "מה הם מבשלים" וצוין כי מדובר בעיבוד מחשב. 

 

בתגובה לידיעה מסרה סגנית דובר המשטרה כי "מדובר בפנייה קנטרנית ומשוללת כל יסוד" וכי בכירי המשטרה עודכנו באופן שוטף בנעשה.

 

המפכ"ל: "כתבה כוזבת, מניעים אינטרסנטיים של כתב"

במטה הראשי של המשטרה רתחו מזעם על הפרסום ובצעד חריג הודיעו על הקפאת היחסים עם אשכנזי. "בכוונתנו לבקש את התערבותה של מועצת העיתונות", מסר דובר משטרת ישראל בהודעה חריגה שהפיץ הערב לתא כתבי המשטרה. "עד לסיום הבירור הוחלט להקפיא, בשלב זה, את שיתוף הפעולה עם הכתב", נמסר.

 

לקראת הערב פרסם מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יוחנן דנינו, הודעה לציבור ובה גינה את העיתון. "מצאתי לנכון לפנות אליכם היום, לאחר פירסומה של כתבה מגמתית וכוזבת בעיתון "מעריב". למרבה הצער, כתב העיתון לא רק שהתעלם מעקרונות בסיסיים של יושרה אישית ומקצועית, אלא גם פעל משיקולים זרים ופסולים", כתב המפכ"ל.

 

"זוהי הסיבה האמיתית מאחרי פירסום הכתבה - מניעים אינטרסנטיים של כתב אשר החליט ללעוג למשטרה ולמפקדיה, במטרה להחליש את הארגון ולפגוע באמון הציבורי במשטרת ישראל".

  

מפכ"ל המשטרה התייחס בתגובתו גם לכתבה אחרת של אשכנזי שפורסמה לפני כמה ימים ועסקה בלוחם הימ"מ פסקל אברהמי שנהרג מאש מחבלים בדרום הארץ.המפכ"ל טען שהיא מוטעה וכי היא "פגעה ברגשות משפחתו של פסקל וגרמה להם כאב ועצב מיותרים".

 

במעריב מסרו בתגובה לדברי המפכ"ל כי שתי הידיעות שפורסמו בעיתון הן נכונות וכי יש בפרסומן עניין ציבורי רב, והוסיפו: "מעריב דוחה בשאט נפש את הניסיון הציני של מפכ"ל המשטרה, כפי שבא לידי ביטוי בתגובתו היום, לקשור בין הידיעות הללו. שתי הידיעות עומדות בפני עצמן ואין בין פרסומן שום קשר".

 
 
"לא ניתן לאיש להטיל רפש במשטרה". המפכ"ל יוחנן דנינו
 "לא ניתן לאיש להטיל רפש במשטרה". המפכ"ל יוחנן דנינו 
 צילום: יותם פרום 
 

"צר לנו שמפכ"ל המשטרה בחר לערב משפחה שכולה במחלוקת בינו לבין העיתון, סביב ידיעה שהעמידה למבחן הציבור את שיקול הדעת שלו ושל בכירי המשטרה. אנו משוכנעים כי גבורתו של פסקל אברהמי ז"ל והמחיר העצום ששילמה משפחתו חייבים להישאר מחוץ לכל ויכוח", תגובת מעריב.

 

במשטרה, בכל אופן, יפנו עם הנושא למועצת העיתונות שנקבע האם כתבתו של אכנזי הייתה הוגנת, או שמא היא שקרית כפי שטוענים במשטרה. "אנו נמצה כל דין וכל הליך חוקי על מנת לוודא שהאמת תצא לאור", מסר המפכ"ל. "זאת לצד טיפול בכל האספקטים המעשיים הכרוכים בנושא מבחינה דוברותית".

 

 

>> לעמוד הפייסבוק של נענע10 ברנז'ה

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by