בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מסביב לשכונה 
בארה"ב הוחלט סופית: לא יינתן פרס המכבד את מי שקראה לישראלים "לחזור לפולין וגרמניה" 
 
מסביב לשכונה |
 

במשך חודשים ארוכים התווכחו באגודת העיתונאים האמריקאית האם לבטל את הפרס על שם כתבת הבית הלבן הוותיקה הלן תומס, שהתפטרה בעקבות דברים שאמרה נגד יהודים, או רק להסיר ממנו את ציון שמה. השבוע, לאחר דיונים ארוכים וסוערים, הוחלט סופית שהפרס יבוטל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

לפני שנה וחצי התעוררה סערה בעולם היהודי כאשר הלן תומס, כתבת בת 90 ואחת מוותיקות העיתונות בארצות הברית שסיקרה את הבית הלבן כבר עשרות שנים, קראה לישראלים לצאת מישראל ולפנותה לפלסטינים, והואשמה באנטישמיות. "על היהודים להסתלק מפלסטין ולשוב הביתה לגרמניה ופולין" אמרה אז תומאס בדברים שזכו לגינוי של נשיא ארה"ב ברק אובמה, ואולצה להתפטר מתפקידה ככתבת בבית הלבן ביוני 2010.

 

עתה נראה כי ננעץ המסמר אחרון בקריירה המפוארת. מזה חודשים ארוכים מתקיימים דיונים סוערים באגודת העיתונאים המקצועיים של ארה"ב בדבר גורלו של הפרס למפעל חיים השנתי שניתן על שמה מאז שנת 2000. ביום שלישי האחרון, ולאחר דיונים סוערים בנושא ותכתובות אימיליים אינטנסיביות בין חברי הוועדה, הוחלט סופית: הפרס יישאר מבוטל. הצעות חברי האגודה להמשיך את חלוקתו אך להסיר את שמה של תומאס - נדחו.

 

"זה לא פרס שמוקיר בכל שנה את הלן תומאס, זה פרס שמוקיר בכל שנה חבר אחר של האגודה", אמר חבר הוועדה ג'רמי סטיל. "האם זה הוגן עבור מקבל הפרס שתרבוץ עננה שחורה מעליו?", תהה.

 

עם פרסום דבריה של תומאס לפני שנה וחצי הודיעו באגודה כי הם מגנים את הדברים, אך לא יבטלו את הפרס שכן מדובר ב"מעידה חד פעמית". לקראת סוף השנה שעברה שינו באגודה את דעתם והודיעו כי כן יבטלו את הפרס, אך בתוך הוועדה עלו קולות שקראו רק להסיר את שמה ממנו על מנת לא למנוע ממועמדים עתידיים לזכות בהוקרה שמעניק הפרס למפעל חיים.

 

"הוועדה החליטה כי הדרך הטובה ביותר להשיב את הפוקוס לעבודה החשובה של אגודת העיתונאים היא להרחיק את עצמה מהמקרה השנוי במחלוקת המטיל צל על הפרס הזה", נמסר בהודעת הוועדה. "חבר המנהלים החליט ברוב של 14 מול 7 לבטל סופית את הפרס". פרס נוסף על שמה של תומאס, שניתן באוניברסיטת ויין סטייט בדטרויט, בוטל כבר בשנה שעברה.

 

דבריה של תומאס הוצבו במקום הראשון ברשימת "10 ההשמצות האנטישמיות של 2010" של מרכז שמעון ויזנטל הפועל נגד אנטישמיות. תומאס סירבה לחזור בה מדבריה למרות התנצלות שפרסמה, ומאז סיפקה התבטאויות מקוממת נוספות כשאמרה בראיון לפני חצי שנה למגזין "פלייבוי": "היהודים מנצלים את כוחם, ויש להם שליטה בכל מקום. הם שולטים בבית הלבן, בקונגרס... כולם נמצאים בכיס של הלובי הישראלי, אשר ממומנים על ידי תומכיו העשירים, לרבות אלו מהוליווד".

 

עוד אמרה תומאס כי "אותו דבר לגבי השווקים הפיננסיים. יש להם שליטה מוחלטת, לא מדובר בשני אחוזים בלבד. הכוח האמיתי שלהם נובע מהשליטה על הבית הלבן ועל מוסדות אחרים באמצעות תומכיך הפוליטים".

 

 

 

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by