בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
בכיר באל-ג'זירה הורשע בשיתוף פעולה עם חמאס 

בכיר באל-ג'זירה הורשע בשיתוף פעולה עם חמאס

 
תקשורת |
 

השב"כ התיר לפרסם כי עצר בחודש שעבר את סאמר עלאוי, פלסטיני שנחשד בשיתוף פעולה עם חמאס. עלאוי, בכיר ברשת אל-ג'זירה, נעצר בעת שניסה לעבור במעבר אלנבי. בחקירתו הוא הודה שגוייס על ידי החמאס והציע מיוזמתו סיוע לארגון באמצעות רשת הטלוויזיה, תוך ניצול מעמדו

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(1:59 דקות)

 

עיתונאי בשירות החמאס: הותר לפרסום כי סאמר פריק מחמד עלאוי, פלסטיני המשמש כמנהל משרד "אל-ג'זירה" באפגניסטן נעצר על ידי ישראל ב-9 באוגוסט 2011, במעבר אלנבי, בחשד למעורבות בפעילות חמאס. הוא הורשע, הודה ויגורש מהארץ.

 

בחקירתו בשירות הביטחון הכללי, הודה עלאוי כי גויס בשנת 1993 בפקיסטן לחמאס. הוא שימש שם עד שנת 2004 כחבר ב"ועדת פלסטין העליונה", המפקחת על מוסדות חמאס ומכווינה את פעילותם, ואף עוסקת באיסוף תרומות לטובת חמאס. בין המוסדות ניתן לציין את "אגודת אל-אקצא" ו"המרכז הפלסטיני למידע ותקשורת".

 

במסגרת פעילותו בוועדה, הגיע עלאוי לסוריה בשנים 2001 ו-2003, על מנת לדווח על פעילותה למוסא אבו מרזוק, בכיר חמאס, המשמש כסגנו של חאלד משעל, יו"ר הלשכה המדינית של חמאס. בשנת 2004, במהלך ראיון שערך עלאוי עם אבו מרזוק בסוריה, הציע לו האחרון לעבוד עמו. במהלך פגישותיו בסוריה הוצע לעלאוי גם לשמש כנציג חמאס באיראן, אך הוא סירב לכך.

 

עוד עלה בחקירתו, כי בשנת 2000, במהלך פגישתו עם פעיל חמאס בדובאי, הסכים עלאוי לבצע כל פעילות צבאית או ארגונית, שיידרש לה במסגרת חמאס. הוא אף הציע מיוזמתו, כי יפעל על מנת לסייע לחמאס לקידום מטרותיה, זאת, תוך שימוש ברשת "אל-ג'זירה" ובמתקניה, בין היתר, על-ידי ניצול מעמדו ותפקידו כעיתונאי ברשת זו.

 

בשנת 2006 נפגש עלאוי עם פעילי חמאס בקטר, ששימשו ככתבים ברשת "אל-ג'זירה", וסיכם עמם על ניסיון לנצל את עבודתם ברשת, כדי לחזק את מעמד חמאס. זאת, על ידי מתיחת ביקורת על הפעילות האמריקאית באפגניסטן, ועל ידי הבעת תמיכה ב"התנגדות" הפלסטינית.

 

עלאוי היה מעורב בפעילות צבאית באפגניסטן

 

בשנת 2010, במהלך פגישה נוספת עם פעילי חמאס בקטר, התבקש עלאוי, שהשתתף בוועידת עיתונאים, לפעול לחיזוק דעת הקהל התומכת בחמאס ובמאבק הפלסטיני, וזאת על ידי מתיחת ביקורת על פעילותה של ארה"ב. חקירתו של עלאוי מראה כי רשת "אל-ג'זירה" מנוצלת על ידי פעילי חמאס, העושים שימוש במעמדם ובתפקידם כעיתונאים, על מנת לקדם את מטרות חמאס.

 

נושא נוסף, שעלה בחקירתו של עלאוי, הוא מעורבותו בפעילות צבאית באפגניסטן, בין השנים 1988-1992. במסגרת "המוג'אהדין" באפגניסטן, הוא אף השתתף בשנת 1988 בפשיטה יזומה של כוחות המורדים על בסיס של כוחות הממשל האפגניים, וכן נטל חלק בפעילות נגד הכוחות הסובייטיים.

 

עלאוי, שעסק בהעברת משאיות עמוסות נשק מפקיסטן לאפגניסטן, אף השתתף בתקריות ירי, שבוצעו לעבר השיירה. במסגרת פעילותו ב"מוג'אהדין", בשנת 1992, עבר עלאוי קורס מאמנים צבאיים בפקיסטן, במטרה לחזור לאזור ולשמש כמאמן צבאי.

 

עלאוי הורשע היום, על פי הודאתו, במסגרת הסדר טיעון, בעבירה של קשירת קשר לביצוע שירות עבור התאחדות בלתי מותרת (חמאס). גזר הדין שנגזר עליו כולל קנס כספי, מאסר בפועל, המקביל לתקופה אותה ריצה, וכן 8 חודשי מאסר על תנאי למשך 3 שנים, על עבירות דומות.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by