בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
"עכשיו זה רשמי, המקור בערוץ 2 היה אריה שקד" 
 
 "אנשי רשות השידור חשפו את המקום מזמן". יוסי בר מוחא    צילום: בוצ'צ'ו    
תעשייה |
 

אנשי רשות השידור טוענים שיו"ר אגודת העיתונאים, יוסי בר-מוחא, חשף בפני בית הדין לעבודה את זהותו של אריה שקד כמקור אנונימי לכתבה שהשמיצה אותם, לטענתם, ובכך הוכיח את זהותו. בר-מוחא: "הם אלה שחשפו את המקור עוד קודם"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

סערה פרצה היום בדיון שנערך בבית הדין לעבודה בירושלים בעת עדותו בפני בית הדין של יו"ר אגודת העיתונאים, יוסי בר-מוחא. לפי גורמים ברשות השידור, בר-מוחא חשף בעת עדותו את הזהות של איש קול ישראל אריה שקד כמקור שהתראיין לכתבתו של חיים ריבלין בערוץ 2 תחת עיוות קול ופאה נוכרית, ודיבר בגנות רשות השידור ואנשיה.

 

זהותו של שקד כבר נחשפה על-ידי אנשי רשות השידור אחרי הכתבה אך עתה משנאמרו הדברים בבית הדין, אומרים ברשות, אין ספק באשר לזהותו של שקד כמי שהתראיין תחת חיסיון ומדובר ב'אישור רשמי' בדבר זהותו של שקד.

 

אנשי רשות השידור הופתעו, לדבריהם, שהיה זה דווקא יוסי בר-מוחא - שכמו אותו מרואיין גם הוא מתנגד למינויו של מירו - זה שחשף את המקור שדיבר בגנותו. "אם עד עכשיו היה ספק כי אותו אנונימי הוא אריה שקד, עכשיו אחרי שבר-מוחא אמר את זה בבית משפט זה ממש וודאי. הרי הוא נתן עדות בפני שופט", אומר לנענע10 גורם ברשות השידור.

 
 

בר-מוחא: "נשאלתי אם ידעתי שמדובר באריה שקד, אז אמרתי שכן. אנשי רשות השידור הם אלה שחשפו אותו כמקור מיד אחרי שידור הכתבה. הרי הם עשו הכל כדי לחשוף את זהות המרואיין

 

הדיון נערך בהמשך להתנגדותם של אנשי אגודת העיתונאים למינויו של מיקי מירו לתפקיד מנהל הרדיו. על התפקיד התמודד בין היתר גם אריה שקד, והכתבה בה התראיין שודרה בערוץ 2 בעת התנהלות המכרזים לתפקיד. לאחר הראיון ביקשו אנשי רשות השידור לדעת מי אותו "בכיר בקול ישראל" שדיבר בגנותם ולטענתם דבריו אף היו הוצאת דיבה, ובאמצעי עריכת קול הצליחו לשחזר את עיוות הקול ששמר על חיסיונו ולזהות את קולו המקורי. שקד עצמו הכחיש.

 

"מבחינתנו זה מוכיח שההתנגדות של אגודת העיתונאים למינוי של מיקי מירו למנהל הרדיו נובע אך ורק מהעבודה שהם רצו את אריה שקד בתפקיד, ולא בגלל שמיקי מירו לא מתאים".

 

בר-מוחא עצמו טוען כי עורך הדין שבפניו נתן עדות הוא זה ששאל אותו לזהות המרואיין. "כאשר עליתי לתת עדות, אמרתי שכל ההתנהלות ברשות השידור היא מאפיה פוליטית בחסות ראש הממשלה ונימקתי מדוע", הוא אומר לנענע10. "הוא שאל אותי אם אני מכיר את מיקי מירו ויש לי משהו נגדו, ואמרתי לו שלא. הוא שאל האם אנחנו יזמנו את אותה כתבה בערוץ 2, אמרתי לא שפנו אלינו כמו שפנו לכל גורם אחר וזו הייתה יוזמה של ערוץ 2".

 

"בהמשך הוא שאל אותי אם ידעתי שמדובר באריה שקד, אז אמרתי לו שאנשי רשות השידור הם אלה שחשפו אותו מיד אחרי שידור הכתבה. הרי הם אלה שעשו הכל כדי לחשוף את זהות המרואיין".

 

 

>> פה פוליטיקה: סיקור מיוחד של הזעזועים ברשות השידור

 

>> רביב דרוקר: מה הסיפור של מיכאל מירו?

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by