בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
היוצרים לנתניהו: "תקציב רשות השידור אינו חוקי" 
 
 "אינה עושה מאמץ להגיע באופן הדרגתי ליישום חובותיה". רשות השידור    צילום: רוני שיצר    
תעשייה |
 

במכתב ששלחו לראש הממשלה, השר האחראי על רשות השידור, קבלו היוצרים על הסכום שהוקצה להפקות מקור: "אי-עמידה בדרישת החוק תפגע בצורה קשה בכל רבדי שוק ההפקות לטלוויזיה ולקולנוע בישראל"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

"הסכום הצנוע שאותו אישרה הרשות לצורך רכישת הפקות מקור לשנת 2011 מלמד, לצערנו, כי לא רק שהרשות אינה מתכוונת לעמוד בדרישות החוק אלא שהיא אף אינה עושה מאמץ להגיע באופן הדרגתי ליישום חובותיה", כך במכתב ששלחו היום איגודי היוצרים לראש הממשלה בנימין נתניהו, המשמש כשר הממונה על רשות השידור, וליו"ר הרשות אמיר גילת.

 

היוצרים מוחים על אי-עמידתה של רשות השידור בדרישת החוק להשקעה בהפקות מקור במהלך 2011 ומתריעים כי "אי-עמידה בדרישת החוק ביחס להשקעה ברכישת הפקות מקומיות תפגע בצורה קשה בכל רבדי שוק ההפקות לטלוויזיה ולקולנוע בישראל". על המכתב חתומים איגוד הבמאים, איגוד המפיקים, איגוד העורכים, איגוד התסריטאים, אק"ט, פורום היוצרים הדוקומנטרים, ושח"ם, והוא נשלח באמצעות עו"ד מיכאל ספרד.

 

בחודש יולי האחרון אישרה ועדת הכספים של רשות השידור את תקציב הרשות והעמידה אותו על סך כולל של 870 מיליון שקלים. מספר שבועות לאחר מכן, אישר הועד המנהל של רשות השידור העברה של 16 מיליון שקלים לטובת רכישה של הפקות מקור שונות לחציון הראשון של שנת 2012.

 
 

היוצרים: המחוקק קבע את החובה האמורה בכדי שכספי אגרה יעשו דרכם אל השוק, ובכדי למנוע מצב שהכספים "נתקעים" ברשות ומשמשים בהיקף בלתי סביר את הביורוקרטיה הפנימית שלה

 

"לפי הדיווחים בתקשורת, ניתן ללמוד שבתקציב 2011 הוקצבו רק 21 מש"ח לרכישת הפקות מקומיות", כתבו היוצרים והזכירו כי על-פי תיקון מספר 16 לחוק רשות השידור כי על הרשות חלה חובה להקצות 36% מהכנסותיה השנתיות למימון רכישה של הפקות מקומיות. היוצרים מבקשים לחייב את הרשות לעמוד בחוק ולהקצות השנה סכום נוסף של מעל 270 מליון ש"ח לרכישת הפקות מקומיות.

 

"אי-עמידה בדרישת החוק ביחס להשקעה ברכישת הפקות מקומיות, וזאת לאחר שבחמש השנים האחרונות נדחה יישומו של הסעיף שוב ושוב, תפגע בצורה קשה בכל רבדי שוק ההפקות לטלוויזיה ולקולנוע בישראל. המחוקק קבע את החובה האמורה בכדי שכספי אגרה יעשו דרכם אל שוק זה ובכדי למנוע מצב שהכספים "נתקעים" ברשות ומשמשים בהיקף בלתי סביר את הביורוקרטיה הפנימית שלה".

 

"הסכום הצנוע שאותו אישרה הרשות לצורך רכישת הפקות מקור לשנת 2011 מלמד, לצערנו, כי לא רק שהרשות אינה מתכוונת לעמוד בדרישות החוק אלא שהיא אף אינה עושה מאמץ להגיע באופן הדרגתי ליישום חובותיה", כך בכתב.

 

 
 

רה"מ אישר את אי-קידום היצירה הישראלית

אחד מתפקידיה העיקריים של הרשות הוא קידום היצירה הישראלית והעברית, אך לפי דו"ח מבקר המדינה שעסק בליקויים ברשות השידור היא נחלה בכך כשלון חרוץ. 

 

בשנים 2007, 2009 ו-2010 היא הוציאה פחות מ-3% מהכנסותיה לרכישת הפקות מקור מקומיות; רוב הסכום שימש לרכישת תכניות סוגה עילית.

 

עוד עלה מהדוח כי השרים הממונים השתמשו בסמכותם והתירו זאת, ובכך ביטלו את אחד מתפקידיה העיקריים של הרשות. בדצמבר 2010 התיר ראש הממשלה לבקשת הרשות ההפחתה בהיקף השידורים ובסכומי ההוצאה כמבוקש, היות שלא רצה להביא את הרשות "למצב בו היא מפרה את החוק".

 

מרשות השידור נמסר בתגובה: "אנו משוכנעים שהיוצרים ששלחו את המכתב מצפים לקבל תשובה ישירה מהנמען ולא באמצעות התקשורת, וכך נעשה".

 

 

>> פה פוליטיקה: זעזועים ברשות השידור

 

>> הצטרפו לעמוד הפייסבוק של נענע10 ברנז'ה

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by