בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת  
רמי יצהר הגיב לתביעת משפחת החייל החטוף: "מעולם לא כתבתי 'סמים'. שותים את דמי" 
 
 "אין סיבה שהתובע ייטפל אלי, אני לא מבין מה הוא רוצה ממני". רמי יצהר    צילום: עידו קינן, חדר 404    
תקשורת  |
 

עורך האתר "עניין מרכזי" הגיב היום לתביעת אביו של החייל החטוף בני אברהם: "לא מבין מה הם רוצים ממני. שותים את דמי מזה עשר שנים" • התביעה הוגשה בעקבות טענות לידיעה לכאורה ב"עניין מרכזי", לפיה החיילים החטופים היו מעורבים בסחר בסמים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בבית המשפט המחוזי בתל-אביב נערך היום דיון בתביעתו של חיים אברהם, אבי החייל החטוף בני אברהם, את העיתונאי רמי יצהר בטענה לפרסום לשון הרע על אודות בנו לאחר החטיפה בהד דב בשנת 2000.

 

בתביעה נטען כי יצהר פרסם באתר "עניין מרכזי" לאחר החטיפה כתבה לפיה החיילים עסקו בסחר בסמים ולכן שהו באזור בו בוצהה החטיפה. יצהר מכחיש כי פרסם את הדברים וטוען כי כתבה כזו איננה קיימת. בנוסף אליו הוגשה התביעה גם נגד חברת "אטרקציה" המפעילה את האתר "עניין מרכזי" ונגד ספקית האינטרנט שלו אינטרנט-זהב .

 

רמי יצהר הגיב לטענה לפיה בראיון שערך עמו מתי גולן לאחר החטיפה הוקראה לו הידיעה שפרסם באתר "עניין מרכזי" והוא התייחס לתוכנה. גולן הקריא את כותרת הכתבה שהייתה "האם עסקו החיילים החטופים בהברחת סמים מלבנון?". התובעים טוענים שאותה כתבה אחראית לכאורה לשמועה שנפוצה בישראל על כך שחיילי צה"ל שנחטפו על-ידי החיזבאללה באזור הר דב היו מעורבים בסחר בסמים.

 

יצהר הכחיש את הפרסום וטען כי גולן אינו עד מהימן כיוון שקרא את הכתבה מנייר שהודפס לו ולא מאתר האינטרנט עצמו. "ברגע שהבינותי שהוא מדבר עלי, אמרתי לו שלא אמרתי דבר כזה. אמרתי את זה בתוכנית בשידור חי. אני אמרתי שאני מעולם לא אמרתי סמים ולא כתבנו סמים. אני לא שמעתי אותו אומר לי "אתה כתבת". אם הוא לא ראה את האתר באינטרנט אז איך הוא יודע שאני כתבתי?", אמר יצהר.

 

"כל הראיון היה ענין הסמים ולהיפך, הוא אמר שהוא התגאה בזה שהוא הראשון שפרסם", אמר גולן בתגובה לשאלות על אותו ראיון שערך עם יצהר אחרי החטיפה ושודר ברשת ב' בקול ישראל. גולן הודה שראה את הכתבה שהוגשה לו מודפסת מהאינטרנט על ידי תחקירני התכנית, אך אמר שאין בשום מקום העתק של המסמך.

 
תבע 3 מיליון ש"ח. חיים אברהם
 תבע 3 מיליון ש"ח. חיים אברהם 
 צילום: חדשות 10 צילום מסך 
 

הוריו של החייל בני אברהם, תבעו מיצהר 3 מליון שקלים בגין לשון הרע, זאת לאחר שגופתו של בנם הוחזרה במסגרת עסקת שבויים בשנת 2004. משפחת אברהם לא הצליחו לאתר את הכתבה ברשת האינטרנט, והיא לא נמצאה אף בארכיון יחידת הקשבות של דובר צה"ל. לשאלה מדוע תבעו רק אחרי ארבע שנים, השיבו ההורים שבנם יושב חי והיה מסוגל להזים את השמועות.

 

"אין סיבה בעולם שהתובע יטפל אלי, אני לא מבין מה הוא רוצה ממני", אמר בדיון יצהר על התובע, חיים אברהם. "הוא שותה את דמי במשך 10 שנים. למה שאני אגיד דבר כזה? איזה סיבה יש לי להגיד דבר כזה?".

 

לאב התובע הוצגו קטעי עיתונות מ"ידיעות אחרונות", "הארץ" ומ"מעריב" שפרסמו תהיות על התנהלותם של החיילים ביום החטיפה. "אם בכל כלי התקשורת המובילים והמרכזיים פורסמו התהיות האלה שלא ברור למה החיילים היו שם, למה לא תבעת אף אחד מכלי התקשורת האלה?", נשאל. "כי הם לא כתבו בשום מקום שהחיילים עסקו בסחר בסמים", ענה האב.

 
 

"לא כל דבר שדובר צה"ל אומר הוא תורה מסיני"

 

רמי יצהר על הויכוח עם רון כתרי: בטלוויזיה פתאום התחילו לומר דברים שלא היו נאמרים מעולם על-ידי רוני דניאל, כרמלה מנשה ואחרים. הם מעולם לא היו מעלים על דעתם לומר משהו שעומד בסתירה לדברי דובר צה"ל

 

בדיון העיד גם דובר צה"ל באותה העת רון כיתרי, אשר הוציא באותה העת הודעת הכחשה מטעם יחידת דובר צה"ל לאותן שמועות. כתרי התבקש להגיב לטענה שהועלתה בספר "הבור" מאת רונן ברגמן ודן מרגלית, ולפיה מי שהשתמש בשמועה כדי להדוף מעליו אחריות על מחדלים היה אלוף פיקוד הצפון גבי אשכנזי שאמר: "מה אתם רוצים, החיילים היו סוחרי סמים ולכן הם ירדו ל-590 (נקודת הדיווח בה הופעלו מטעני החבלה, ד.א)". כתרי הכחיש בפני בית המשפט כל ידיעה על כך.

 

באותו ראיון שערך אז בשנת 2000 מתי גולן עם יצהר בנושא החטיפה, התראיין גם דובר צה"ל והדיון בין השניים התלהט. "באיזשהו רגע קלטתי שמתי גולן מנסה לחבור לצד של דובר צה"ל נגד התקשורת באופן עקרוני, להגיד שהתקשורת לא בסדר. במה היא לא בסדר? בזה שפרסמה מה הם עשו בנקודה? שיש ויכוח בצבא? שזה לא דבר שהוא חד משמעי וברור?", הגיב יצהר כאשר נשאל על אותו ראיון.

 

לעניין הביקורת על ההכחשה של דובר צה"ל, אמר: "זה היה עולם אחר. אם דובר צה"ל אומר משהו, זה נגמר. זה גרר את התקשורת הכתובה, המשודרת וגם את הטלוויזיה שפתאום התחילו לומר דברים שלא היו נאמרים מעולם על-ידי רוני דניאל, כרמלה מנשה ואחרים. הם מעולם לא היו מעלים על דעתם לומר משהו שעומד בסתירה לדברי דובר צה"ל".

 

"אמרת בראיןן שאתה מתנצל. על מה התנצלת?", נשאל יצהר. "התנצלתי שלראשונה זה מזעזע לשמוע עיתונאי מתווכח עם דובר צה"ל, כי דובר צה"ל זה אלוהים. עם ישראל צריך לדעת שלא כל דבר שדובר צה"ל אומר הוא תורה מסיני. אם הוא מנסה להכחיש דברים שמפקדים אומרים והדברים יוצאים החוצה, לא ניתן לטאטא את זה מתחת לשטיח והדבר צריך להיבדק".

 

 

>> הצטרפו לעמוד הפייסבוק של נענע10 ברנז'ה

 

 

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by