בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
זר יבין זאת? התקשורת הזרה מגבירה נוכחות בישראל  
 
 הכתבים הזרים במהלך התדרוך שנערך היום    צילום: הילה טל, לע"מ    
תקשורת |
 

לקראת פנייתו של אבו-מאזן לעצרת הבטחון של האו"ם מתגברים כלי התקשורת את נוכחותם בישראל, ובלשכת העיתונות הממשלתית מדווחים על עלייה תלולה בפניות. בתדרוך שנערך להם הבוקר נמסר: "ההליכה של הפלסטינים לאו"ם מהווה הפרה של ההסכמים החתומים ביננו"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

לקראת פנייתו של אבו-מאזן למועצת הבטחון של האו"ם ונסיעתו של בנימין נתניהו לניו יורק, מתעורר עניין רב בקרב כלי התקשורת הזרים בישראל והראשונים להרגיש בכך הם אנשי לשכת העיתונות הממשלתית שמסייעים להם בסיקור המתרחש.

 

קרוב למאה עיתונאים זרים הגיעו בימים האחרונים לישראל והגישו ללשכה בקשות לתעודות עיתונאי זמניות, והצפי הוא לעשרות נוספים שיגיעו בהמשך השבוע. כעשרים מדינות שלחו לישראל כתבים שיסקרו את התהליכים המדיניים מתוך ישראל - ואלו מגיעים מכל סוגי המדיה: עיתונים, אתרי אינטרנט, רדיו וטלוויזיה.

 

לשכת העיתונות הממשלתית קיימה היום תדרוך לעיתונות הזרה שזכה להיענות רבה; כשמונים עיתונאים מכלי תקשורת מרכזיים כגון וושינגטון פוסט, ניו-יורק טיימס, AP, רויטרס ו-BBC הגיעו לתדרוך שהועבר על-ידי מארק רגב, יועץ ראש הממשלה לתקשורת זרה, לקראת נסיעתו של נתניהו לאו"ם. 

רגב העביר את מסריו ההסברתיים של ראש הממשלה בינהם הצעתו של נתניהו לשיחות על כל נושאי הליבה, חוסר הרלוונטיות של האו"ם עבור הפלסטינאים, פנייתם למועצת הבטחון כאסטרטגיה להמנע משיחות שלום והיותם סרבנים שלום ומשא ומתן - כך לפי התדרוך.

 

"אנו רוצים לשוב לשולחן המשא ומתן, ומוכנים לעשות זאת ללא כל תנאים מוקדמים. ראש הממשלה מוכן לשבת עם הפלסטינים עד שיצא עשן לבן, וההליכה של הפלסטינים לאו"ם מהווה הפרה של ההסכמים החתומים ביננו. ישראל שומרת לעצמה את הזכות להגיב. נחליט כיצד, אם ומתי להגיב", אמר רגב בתדרוך לעיתונאים הזרים.

"ראש הממשלה עדיין לא סיים לכתוב את נאומו. הערותיו חייבות לעמוד במבחן ההיסטוריה, הוא ידבר על הקשר של העם היהודי לארץ ישראל, על האביב הערבי, על רצוננו בשלום ובפתרון של שתי מדינות".

אורן הלמן מנכ"ל לשכת העיתונות הממשלתית אמר לאחר התדרוך: "ההיענות של העיתונות הזרה להשתתף בתדרוך מרשימה ומעידה על העניין הרב שיש לנאום ראש הממשלה בקרב העיתונאים הזרים. גם קצב ההגעה הגבוה של הכתבים הזרים הזמניים לישראל מעיד על כך".

 

וכך נערכים אצלנו

ישדר מניו יורק. יאיר לפיד
 ישדר מניו יורק. יאיר לפיד 
 צילום: יוני המנחם, יח"צ 
 

ערוצי הטלוויזיה בישראל נמצאים גם הם בהיערכות מיוחדת, ולצד השינויים הצפויים בלוחות השידורים שלחו גם חברות החדשות נציגים לניו יורק, ושידורים יעברו ממוקדי שידור שונים בישראל ובשטחי הרשות הפלסטינית.

 

מחר החל מהשעה 16:00 תשודרת העצרת ונאומו של נשיא ארצות הברית ברק אובמה, ובשעה 18:00 צפוי לנאום ראש הממשלה בנימין נתניהו. ביום שישי ישודר נאום ראש הממשלה ונאום יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן.

 

בערוץ 10 ישרדו מארבעה מוקדים: ניו יורק, גבעתיים, רמאללה ופסגות. מגיש המהדורה המרכזית יעקב איילון נשלח לניו יורק והוא ישדר יחד עם גיל תמרי מאולפנים ששכר הערוץ במיוחד למשך שבוע - עם אופציה להארכה במקרה הצורך. 

 

מהאולפן המרכזי בגבעתיים ישדרו אלון בן-דוד, צ'יקו מנשה ונדב אייל. באולפן ברמאללה ימוקם כתב הערבים צבי יחזקאלי לצד הפרשן המדיני רביב דרוקר. אולפן נוסף ששכרו בחברת החדשות הוא זה שבהתנחלות פסגות בסמוך לרמאללה, וממנו ישדרו עופר שלח ורועי שרון.

 

חברת החדשות של ערוץ 2 תשדר מנווה אילן, רמאללה וניו יורק, לשם נשלח יאיר לפיד, שיעביר את השידורים החיים לצד הכתב בוושינגטון אהרון ברנע ולצד אודי סגל, הפרשן המדיני. מאולפן חברת החדשות של נווה אילן תשדר יונית לוי, ומהאולפן המיוחד ברמאללה ישדר דני קושמרו.

 

בחטיבת החדשות של הערוץ הראשון ישדרו איילה חסון שתצטרף לראש הממשלה בנימין נתניהו יחד עם הכתב בוושינגטון, נתן גוטמן ואלה יסקרו את האירועים מהאולפן המיוחד בניו-יורק. השידורים הישירים יועברו בהגשתם של מירב מילר וינון מגל, וצוותי הערוץ הראשון יהיו פרוסים במקומות מרכזיים בשטחים ובשטחי הרשות.

 

ביום שישי יתקיים משדר מיוחד לקראת נאום נתניהו ואבו מאזן בהגשתה של גאולה אבן. מגזין "יומן" בהגשתה של איילה חסון ישודר מאולפן מיוחד של הערוץ הראשון בניו-יורק ומהאולפן בירושלים.

 

 

>> הצטרפו לעמוד הפייסבוק של נענע10 ברנז'ה

 

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by