בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
"הארץ" יתנצל בפני יו"ר מועצת יש"ע 
 
 דני דיין    צילום: ערוץ 10    
תקשורת |
 

מועצת העיתונות קבעה כי "הארץ" יפרסם התנצלות בפני דני דיין על כך שלא פרסם את תגובתו בכתבה שעסקה בוויקיליקס, ועל כך שעיוות את דבריו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

בית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות דן בתלונתו של דני דיין, יו"ר מועצת יש"ע נגד עיתון "הארץ", וקבע כי על העיתון לפרסם התנצלות בפניו.

 

דיין קבל בפני בית הדין בהמשך לשתי כתבות ומאמר שפרסם העיתון בחודש אפריל ועסקו בעמדות שהביע בפני נציגי הממשל האמריקאי, כפי שעלו ממסמכים שחשף ארגון וויקיליקס.

 

את העיתון ייצג בדיון ד"ר ספי הנדלר, עורך מוסף "הארץ השבוע", והוא טען כי העיתון נקט ב"כפל לשון" וכי הדברים שיוחסו לדיין בכתבות הינם ציטוט מדויק של דבריו כפי שהובאו במסמכי וויקיליקס. כמו כן נטען מטעם העיתון כי למתלונן "אין זכות קנויה לפרסם את תגובותיו" וכי התגובה שהעביר לא היוותה "תגובה ראויה, מידתית ונכונה", ולכן בחרו שלא לפרסמה.

 

בית הדין קבע, כאמור, שעיתון "הארץ" הפר את סעיף 8 לתקנון האתיקה של מועצת העיתונות כיוון שלא ביקש או הביא את תגובתו של דיין לפרסומים.

 

כמו כן קבע בית הדין שעיתון הארץ הפר את סעיף 6(ד) לתקנון האתיקה של מועצת העיתונות בכך שמאחת מכותרות המשנה השתמע שמר דיין הבטיח לנציגי הממשל האמריקאי שמתנחלים יתפנו בתמורה לפיצוי, זאת, למרות שהבטחה כזו לא הייתה מצוינת במסמכי וויקיליקס.

 

"אנו מורים על פרסום החלטתנו בצירוף התנצלות בעיתון הארץ בהקדם האפשרי. לאור טיבו של הפרסום המקורי, החלטתנו וההתנצלות יפורסמו בעיתון יום שישי או ערב ראש השנה, לפי בחירת העיתון, באחד משלושת עמודי החדשות הראשונים, ובהבלטה הראויה", קבע בית הדין לאתיקה.

 

בתגובה מסר יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין: "אני מברך על החלטת בית הדין, אותה ניתן היה למנוע, אם עיתון 'הארץ' היה נענה לאחת מהבקשות הרבות שהופנו אליו לפרסום תגובתי. תודה לדיינים שהזכירו לכולנו שבין הסקופים והכותרות, יש מקום גם לאמת ולצדק".

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by