בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
דרישה מהרשות השנייה: חישפו את פרוטוקול השימוע שנערך לערוץ 10 
 
 מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי (מימין) ונכ"ל הרשות מנשה סמירה    צילום: יח"צ. עיבוד: נענע10    
תקשורת |
 

בשבוע שעבר נערך ברשות השנייה שימוע דחוף לבכירי ערוץ 10 בעקבות שידור ההתנצלות בפני אדלסון, אך פרוטוקול הדיון נותר חסוי בפני הציבור. עכשיו עולה הדרישה לחשוף אותו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

"הרשות השנייה אינה כבולה בהוראות הסכם הסודיות של ערוץ 10 ונציגיו של שלדון אדלסון או בכל מגבלת סודיות אחרת. החשיבות הציבורית ברורה", כך טוענים הבוקר בעמותת "הצלחה - התנועה הצרכנית לקידום חברה כלכלית הוגנת", ודורשים מהרשות השנייה לחשוף את פרוטוקול השימוע החסוי.

 

בשבוע שעבר קיימה הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו שימוע נרחב שנערך בפני מועצת הרשות, בו השתתפו מנכ"ל הערוץ, יוסי ורשבסקי היועצים המשפטיים של הערוץ ושל חברת החדשות, עו"ד דבורה קמחי ועו"ד איילת בן-חיים גת, יו"ר הדירקטוריון, יורם שכטר, ומנכ"ל חדשות 10 המתפטר, ריאודור בנזימן. השימוע נערך "לנוכח חשיבות העניין ומשמעותו הציבורית והרגולטורית", לפי הצהרת הרשות. 

 

פרוטוקול הדיון לא פורסם אלא החלטת המועצה בלבד שהופצה לעיתונאים, ובה ההחלטה להשלים את השימוע בדרך של הזמנת כלל חברי דירקטוריון חברת חדשות 10 לדיון הכולל גם את נציגי בעלי המניות ונציגי הציבור.

 

כמו כן פרסמה המועצה דרישה לקבל הבהרות בכתב מהנהלות ישראל 10 וחדשות 10 ולהתייחס לשאלות שהועלו כלפיהם, אך לא ידוע באילו שאלות מדובר.

 

מועצת הרשות השנייה קבעה כי הנהלת הרשות תבחן האם הנהלות ישראל 10 וחדשות 10 פעלו לפי הנהלים, התקנון והדין לעניין תהליך קבלת ההחלטה על פרסום ההתנצלות ונוסחה.

 

"אנו מבקשים לדעת מכוח איזו סמכות או חיקוק הוטלו מגבלות אלו ומה הטעמים לכך", נכתב בפניית הארגון לרשות, לדירקטוריון 10, למבקר המדינה וליועץ המשפטי לממשלה, בדבר מגבלות ההתבטאות שהוטלו על אנשי חברת החדשות.

 

"הרשות אינה כבולה בהוראות הסכם הסודיות או בכל מגבלת סודיות אחרת הנוגעת לעניין, והחשיבות הציבורית שבמתן פומבי לפרוטוקול הדיון ולהליך הטיפול בפרשה כולה, על כל היבטיה", נכתב.

 

"כבולים בהסכם סודיות גורף"

סרבה לענות על שאלות. רותי יובל בדיון במועצת העיתונות
 סרבה לענות על שאלות. רותי יובל בדיון במועצת העיתונות 
 צילום: נענע10 
 

סוגיית הסכם הסודיות בדבר המגעים בין ערוץ 10 לאנשיו של שלדון אדלסון מעוררת ביקורת רבה, והטענה העיקרית היא שההסכם אינו תקף שכן הוא לא אושר על-ידי דירקטוריון חברת החדשות של ערוץ 10.

 

היות וערוץ 10 נמצא חלקית בבעלות ציבורית, חלים עליו כללי המשפט הציבורי ואלה פוסלים אותו - כך לפי הטענות. עמותת 'הצלחה' דורשת להביא לביטול מוחלט של הסכם הסודיות.

 

ביום חמישי באחרון זומנה לישיבת מועצת העיתונות רותי יובל, עורכת "השבוע" שהתפטרה מתפקידה. היא סרבה לענות על שאלות המועצה בנושא ואמרה: "הפורום הזה מכובד בעיני והייתי שמחה לבוא ולפרט על כל הפרשה לולא היינו כבולים בהסכם סודיות, שאני אפילו לא יודעת מה מרכיביו. ההנחיות שקיבלתי הן שהוא הסכם גורף".

 

תגובת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו לא התקבלה.

 

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של נענע10 ברנז'ה >>>

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by