בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת  
שוב טענות כלפי ידיעות אחרונות: "משפיל טרנסג'נדרים, פגע בחיסיון הרפואי" 
 
 בית ידיעות אחרונות    צילום: itayba, ויקיפדיה העברית    
תקשורת  |
 

בקהילה הגאה כועסים בעקבות הפרסום ב"ידיעות אחרונות" אתמול על גבר טרנסג'נדר שנכנס להריון. נציגי הקהילה: "העיתון פגע בחיסיון הרפואי שלו וביזה אותו". בעבר הפגינו נגד מה שכינו "דמוניזציה לקהילה הטרנסג'נדרית"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

ארגוני הקהילה הגאה וטרנסג'נדרים מגנים הבוקר את "ידיעות אחרונות" בעקבות הפרסום על אודות הגבר שנמצא בהריון ועתיד ללדת בקרוב. לדבריהם, הפרסום שנעשה ללא הסכמתו פגע בחיסיון הרפואי שלו והפך אותו ל"אנקדוטה עבור כותרת" תוך כדי "סיקור צהוב ומבזה".

 

בכתבה שפרסמה כתבת הבריאות של העיתון שרית רוזנבלום, פורסמו פרטים על הגבר שנולד כאישה, עבר ניתוח לשינוי מין וכעת נמצא בהריון. המידע נמסר לעיתון ממקור בבית החולים, ככל הנראה, וכלל את גילו של האיש, מצבו המשפחתי, מספר שבוע ההריון, עברו הרפואי, תוצאות הבדיקות שעבר ופרטים על חיי החברה שלו ועיסוקיו.

 

לאחר שחזר הגבר מבית החולים יצרה עמו קשר הכתבת וביקשה לראיין אותו אך הוא השיב לה שעליו לחשוב על כך ולשקול את הדברים. למרות זאת פורסמה הידיעה עליו ביום שלמחרת ובארגון חוש"ן, מרכז החינוך של קהילת הלהט"ב בישראל, גינו את הפרסום בעיתון, את התנהלותה של הכתבת ושל הצוותים הרפואיים שהפרו את חסיון המטופל.

 

"יש כאן שתי סוגיות: הראשונה היא הפרה של חסיון רפואי וצנעת הפרט שזה דבר מקומם, והשניה היא האופן שבו בחרו העיתון והכתבת לספר את הסיפור", אומרת לנענע10 אירית צביאלי-אפרת, מנכ"לית הארגון. "ברור לנו שעיתון צריך למכור, אבל במקום להביא את הסיפור האמיתי וההוגן בחרו בעיתון לתת התייחסות צהובה בלבד, ולראייה תמונת האילוסטרציה שהם שמו והפרטים שפורסמו. זו השפלה של אותו בחור על-ידי עיתונאי ועורכי העיתון".

 

בעבר: הפגנות מול בית "ידיעות אחרונות"

זו איננה הפעם הראשונה בה "ידיעות אחרונות" מעורר את זעמם של טרנסג'נדרים הטוענים לסיקור לא הוגן בעיתון. לפני שנתיים הפגינו חברי הקהילה מול בית ידיעות אחרונות במחאה על טורי דעה שנכתבו בעיתון, בין היתר של חנוך דאום, כלפיהם נטען שהם מבזים טרנסג'נדרים ומשפילים אותם.

 

בקהילה זעמו גם על טור שפרסם נעם גיל באחד ממקומוני הקבוצה, טור שבעקבותיו גם פרסם העיתון התנצלות. זמן קצר לאחר מכן גינו בקהילה את מבקרת "ידיעות אחרונות" גפי אמיר לאחר שפרסמה מה שכינו "כתבה שעושה דמוניזציה לקהילה הטרנסג'נדרית".

 

"אנחנו בחוש"ן רוצים לייצר דיאלוג ושיח בנושאים הללו, ומבחינתי הכתבה שהתפרסמה אתמול היא הליכה אחורה בשיח בהרבה מאוד צעדים", מסרה צביאלי-אפרת. בהודעת הארגון נכתב: "אנו מקווים כי גם אם פגיעה זו נעשתה בתום לב, יופקו ממנה הלקחים הראויים הן בקרב אנשי בית החולים ליולדות, והן בקרב אנשי התקשורת שהיו מעורבים בחשיפת הפרשה".

 

שרית רוזנבלום ו"ידיעות אחרונות" בחרו שלא להגיב לדברים.

 

 

לונדון וקירשנבאום: גבר ישראלי נכנס להריון >>>

 

 

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by