בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
מקאן אריקסון: "לחייב את בניהו לענות על שאלות" 
 
 אבי בניהו    צילום: אביב חופי    
תעשייה |
 

חברת הפרסום תובעת מדובר צה"ל לשעבר "להשיב על שאלות הנוגעות למעורבותו בפעולות שבוצעו כנגד גלנט ובהסתה כנגד הדרג המדיני". בחודש הבא ידון בית המשפט בתביעתו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

חברת הפרסום מקאן אריקסון הגישה היום לבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה פנייה לצו שיחייב את אבי בניהו לענות על שאלון שהעבירה לו וזאת "למרות סיכום מוקדם בין הצדדים להשיב על שאלות הנוגעות למעורבותו בפעולות שבוצעו כנגד גלנט ובהסתה כנגד הדרג המדיני". שאלון דומה העביר גם בניהו למקאן אריקסון, ובכוונתם שלא לשתף עמו פעולה.

 

פנייה של חברת הפרסום באה לקראת דיון שייערך בנושא בתחילת אוקטובר בעניין תביעתו של בניהו את המשרד בעקבות מודעה שפורסמה בעיתונים בסוף חודש ינואר השנה, בה צוין כי: "חבורת גבי אשכנזי, אבי בניהו, הרפז ועיתונאי החצר שלהם עומדים לנצח ולסכל את בחירתו הדמוקרטית של גלנט לרמטכ"ל". על המודעה היו חתומים "אזרחים שאינם מכירים את גנלט", ולא מן הנמנע כי בית המשפט ייאלץ את המשרד לחשוף את העומדים מאחוריה - מה שצפוי לגרום מבוכה רבה אם יתברר כי אין מדובר באזרחים אנונימיים.

 

בחודש יולי נתן בית המשפט תוקף של החלטה להסדר דיוני אליו הגיעו הצדדים, במסגרתו הוסכם, כי דרישות לגילוי מסמכים, שאלונים ופרטים נוספים יוחלפו הדדית בין הצדדים. אבי בניהו השיב למקאן כי יסרב באופן גורף להשיב על השאלון, ושאלון דומה שהעביר גם הוא לחברה לא צפוי להיענות עד ל-15 בחודש, הדד ליין עליו הסכימו הצדדים. 

 

הבקשה הנוספת שמקאן הגישה היום עוסקת בשאלות נוספות אותן היא מבקשת להפנות אל אבי בניהו, לאור הגילויים החדשים בתקשורת הקשורים לתביעת הדיבה שהגיש בניהו כנגדה וכנגד "ידיעות אחרונות" ו"הארץ". "נוכח גילויים חדשים מתעוררות שאלות נוספות ביחס למעורבותו של בניהו בפרשה, ומכאן הפנייה למסור לבניהו שאלון נוסף", נמסר ממקאן אריקסון. בין היתר, מקאן מתייחסת למעורבות לכאורה של בניהו באיסוף ובהעברה לכאורה של מידע בפרשת הקרקעות של האלוף יואב גלנט לעיתונאים.

 

כמו כן מתייחסת מקאן לטענת בניהו כי נודע לו על מסמך הרפז רק כשעה לפני השידור בערוץ 2, כאשר בפועל, על פי הפרסומים החדשים, גבי אשכנזי ידע על הפרסום הצפוי של המסמך קודם לכן ואף הודיע על כך לבועז הרפז לפני השידור.

 

"בניהו מסרב באופן גורף להשיב על השאלות, כאילו הוא שומר על זכות השתיקה, למרות היותו התובע בתיק", מוסרים במקאן אריקסון.

 

עורך דינו של בניהו: "מדובר בתעלול תקשורתי לא מוצלח"

 

ממשרד צלרמאיר, פילוסוף, רוזובסקי, צפריר, טולידאנו ושות' המייצג את בניהו נסמר בתגובה: "בעוד כשבועיים צפוי בית המשפט המחוזי במחוז מרכז לדון בבקשה התקדימית שהגיש תא"ל בניהו לחשוף את זהותו של מזמין ויוזם המודעות המשמיצות. מקאן עושה כל מאמץ להסיט את תשומת הלב מבקשה זו. הבקשה האחרונה, שהוגשה על ידה לבית המשפט היום, מהווה נדבך נוסף במסכת הניסיונות שנועדו לסייע לה בהשגת מטרתה. הבקשה היא בקשת סרק. מדובר בתעלול תקשורתי לא מוצלח נוסף מבית מדרשה של מקאן".

 

"עיון בבקשה האחרונה רק מחזק את עמדתו של תא"ל בניהו, לפיה אין שחר לטענה בדבר מעורבותו ב"פוטש" כזה או אחר כנגד מינויו של האלוף גלנט לרמטכ"ל. מדובר בניסיון מאולץ ומלאכותי לשרבב את שמו של תא"ל בניהו לאירועים שבינו וביניהם אין כל קשר, ותא"ל בניהו נחוש לחשוף את הגורם שמימן ויזם את פרסום המודעות המכפישות אודותיו והוא נחוש להיפרע ממנו ומיתר הגורמים המעורבים - ובהם מקאן - כדי הנזקים שנגרמו לו עקב מודעה זו", נמסר בשמו של בניהו.

 

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by