בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת  
ורשבסקי לבנזימן: "גילית אחריות ציבורית" 
 
 "אי אפשר להגיד שזו מכה קטנה בכנף". יוסי ורשבסקי    צילום: אלדד רפאלי    
תקשורת  |
 

כינוס של עובדי חברת חדשות 10 התרחש לפני זמן קצר, ומנכ"ל הערוץ נשא דברים: "אי אפשר להגיד שזו מכה קטנה בכנף"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

"לחברת החדשות של ערוץ 10 אתוס של חופש עיתונאי, מעולם לא נעצרה כתבה או תחקיר עקב דרישת בעלי המניות או הנהלת הערוץ. על כתפי מנכ"ל החדשות החדש ועל כתפי מוטלת האחריות לדאוג לכך שכך יהיה גם בעתיד. מהיכרותי עם בעלי המניות אני משוכנע שכך יהיה", כך אמר לפני זמן קצר יוסי ורשבסקי, מנכ"ל ערוץ 10, בפגישה עם עובדי הערוץ.

 

בהודעה ששלח אתמול בנזימן לעובדים כתב: "במסגרת התכנית 'השבוע', תשודר התנצלות על כתבת פרופיל ששודרה בתחילת השנה על שלדון אדלסון. משיקולים של טובת החברה קיבלתי את ההסכם בעניין ההתנצלות, אך כמנכ"ל וכעורך ראשי של חברת החדשות איני יכול לחיות עם תוצאותיו ולצערי אני לא רואה מוצא אחר מלבד הגשת התפטרות".

 

ורשבסקי פנה לראודור בנזימן ואמר לו: "ראודור, ההתפטרות שלך הינה מעשה חריג בחברה הישראלית. אצלנו, גם בפוליטיקה וגם במגזר הפרטי, כולם לוקחים אחריות ובזה נגמר. יכולת להמשיך עוד שנה וחצי עד סוף הקדנציה אבל בחרת להתפטר. גילית אחריות ציבורית ועל כך כולנו מורידים את הכובע. את הפרידה נשאיר לאירוע חגיגי".

 

"החברה חטפה מכה, ואי אפשר להגיד שזו מכה קטנה בכנף. ההתפטרות של ראודור ואחריה של רותי ממחישים את גודל השבר. לחופש העיתונאי בחברת החדשות יש חשיבות עצומה לחברה הישראלית. גם לעיתונאי החברה יש חלק חשוב בשמירת הערך הזה".

 

 

"לא מהזן שהולך עם קולר ורצועה"

"עלינו להיות מקצוענים בתחומינו, לרדת לעומקו של כל פרט, להקפיד על כל הכללים, העיתונאיים והמשפטיים, והכי חשוב, לנהוג מידה שווה בכולם. חלילה לנו לנהוג איפה ואיפה, ביחסנו לבעלי הכוח והשררה, ולאנשים שידם אינה משגת ליווי משפטי יקר. נמשיך לעבוד ללא פחד ומשוא פנים ונחזק את כוחה של חברת החדשות והדמוקרטיה הישראלית", דברי ורשבסקי.

 

בנזימן פנה אל העובדים ואמר: "אחרי הכל - פרופורציות. מדובר בתקלה, אבל בכוחכם להפוך אותה לחד פעמית. הדיון שפרץ עכשיו בעניין החופש העיתונאי מול ההון עלול להידרדר לרמה הקלישאית. בתוך החרדה והכעס הטבעיים צריך לזכור שבעלי המניות מחזיקים את הערוץ שמחזיק את חברת החדשות עשר שנים כמלכ"ר. אני לא נפרד בשמחה.", דברי בנזימן.

 

"לגבי המנכ"ל החדש שימונה, אנחנו צריכים מנכ"ל מהזן שלך ראודור", פנה אליו מבקר הפנים של החברה, זאב חספר. "לא מהזן שהולך עם קולר ורצועה".

 

הרשות השנייה תקיים שימוע בדבר התפטרותו של ראודור בנזימן >>>

נחמן שי למנכ"ל הרשות: "לבדוק את סיבת ההתפטרות" >>>

סמנכ"ל החדשות אורי רוזן ימלא את מקום המנכ"ל >>>

 

 

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by