בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
שי גולדן על הסיקור התקשורתי של המחאה: "אנשים שכחו את תפקידם העיתונאי" 
 
 "אתה מפסיק להיות עיתונאי ומתחיל להיות דובר". הפאנל     צילום: שוקה כהן    
תקשורת |
 

חילופי דברים קשים בין עיתונאי "מעריב" שי גולדן ובן-דרור ימיני לבין עיתונאי ידיעות יהודה נוריאל בפאנל שעסק בסיקור המחאה בתקשורת • נוריאל: "מעריב וישראל היום מהווים 50 אחוז מהתפוצה ומציגים קו אנטי-מחאתי". ימיני: "אתה מציג מציאות מעוותת, יש כאן סתימת פיות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

"הרגשתי שמתפתח שיח שמתנהל בזירות שונות שהוא מאוד מאיים, חד משמעי, ובעל אסכולה אחת. או שאתה עם השיח ללא סייג וללא תנאי או שאתה 'נגדנו'. השיח הדורסני הוא לא רק משחית חברות אלא גם משחית את נפש האדם".

 

"אני מסומן כאויב המחאה מספר שתיים, בהנחה שמרגול היא מספר אחת. אנשים שכחו את תפקידם העיתונאי". במילים אלו הסביר הערב סגן עורך "מעריב" שי גולדן את הטור שכתב באתר nrg ובו ביקר את המחאה הציבורית - טור שגרר ביקורות נזעמות ומתלהמות כלפיו בטוקבקים וברשתות החברתיות.

 

שיח בנושא שהתפתח בין עורכת nrg לשעבר בירנית גורן לבין עיתונאי ידיעות אחרונות יהודה נוריאל בטוויטר הביא להחלטתה של גורן לכנס פאנל פתוח בנושא הסיקור התקשורתי של המחאה הציבורית עוד באותו היום. בפאנל העיתונאים שהתכנס במאהל המחאה ואותו הנחתה שהרה בלאו השתתפו גם הפובליציסט בן דרור ימיני, עיתונאי גלובס דרור פויר, הבמאי והפעיל החברתי דורון צברי והעיתונאי ואיש הניו-מדיה גדי שמשון.

 

 

 
הדיון החל בטוויטר. הפאנל
 הדיון החל בטוויטר. הפאנל   צילום: שוקה כהן 
 
 

הדיון גלש במהרה לחילופי דברים קשים בין עיתונאי "מעריב" שטענו כי התקשורת עוסקת בהשתקת דעות המתנגדות למחאה, לבין נוריאל שטען כי רובו של הסיקור בעיתונים המרכזיים הוא "אנטי-מחאתי ומנותק מהציבור". בין לבין התפרצו לדברים חלק מהנוכחים בקהל, ואחד מהם אף נדרש לעזוב את המקום.

 

"מה אמרתי כבר? שהתקשורת מתנהגת בצורה שהיא לא עיתונאית? שיש פה אנשים ששכחו את תפקידם העיתונאי והפכו להיות דוברים של המחאה?", אמר גולדן. "מותר לעיתונאי שתהיה לו אג'נדה פוליטית אבל ברגע שאתה זונח את הכלים העיתונאים שלך ולא מטיל ביקורת או ספק או אפילו מוכן לשמוע קול אחר ולייצר שיח אלטרנטיבי - אתה מפסיק להיות עיתונאי ומתחיל להיות דובר, וזה מה שכתבתי".

 

"אתה רוצה שאדבר על נוני מוזס? זו חוצפה"

 

נוריאל: גולדן הוא סגן עורך במעריב, שהבעלים שלו הוא נוחי דנקנר, העורך שלו הוא ניר חפץ שהיה יועצו של ביבי נתניהו והכתב הבכיר שלו הוא קלמן ליבסקינד שתומך במתנחלים. השילוש הזה של נוחי-ביבי-מתנחלים, והם אומרים שדעתם לא נשמעת? הלוא זה דבר מטורף

 

יהודה נוריאל הגיב לדבריו של גולדן ואמר: "הוא סגן עורך בעיתון מעריב, שהבעלים שלו הוא נוחי דנקנר, העורך שלו הוא ניר חפץ שהיה יועצו של ביבי נתניהו והכתב הבכיר שלו הוא קלמן ליבסקינד שתומך במתנחלים. השילוש הזה נוחי-ביבי-מתנחלים, והם (עיתונאי מעריב המבקרים את המחאה, ד.א.) אומרים שדעתם לא נשמעת? הלוא זה דבר מטורף".

 

"במעריב כל יום מתפרסם מאמר של 'למה לא שומעים את האנטי מחאה'. אתם לא מבינים שקורה כאן משהו משמעותי אם הדבר הכי אנטי מחאה שפורסם אצלכם הוא זה שדפני ליף חתמה בגיל 16 על מכתב הסרבנים ועשו מזה במעריב קרנבל", דברי נוריאל.

 

"מעריב שהוא 14 אחוז מהתפוצה, ישראל היום 35 אחוז, ביחד הם פונים ל-50 אחוז מהקוראים, ואני אפילו לא מדבר על הערוצים הממסדיים. הרוב המוחלט הוא אנטי-מחאתי ומנותק לחלוטין מאחוז התמיכה הציבורית העצום. מעריב מייצג עמדה אנטי-מחאתית כמעט במובהק".

 

דבריו של נוראיל עוררו את זעמו של בן דרור ימיני. "אני המום ממך, על מה אתה מדבר ריבונו של עולם?", פנה ימיני לנוריאל. "לדבר על נוחי דנקנר? אתה רוצה שאדבר על נוני מוזס? זו חוצפה. שיוך של אינטרסים זרים לעיתונאים זה מעשה מכוער. אתה מצייר מציאות מעוותת. מתקיימת כאן סתימת פיות".

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של נענע10 ברנז'ה >>>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by