בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
אבי ניר מציג: הקוד 
 
 אבי ניר    צילום: יח"צ    
תעשייה |
 

פרשת מרגול: ניר דווח היום לרשות השנייה על הקוד האתי ש"קשת" פועלת על פיו ואשר נועד להבטיח שקיפות, מקצועיות ואמינות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מנכ"ל "קשת", אבי ניר, הופיע היום (שני) בפני מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו והנהלתה בעקבות פרשת מרגלית צנעני והציג לחברי המועצה את רצף האירועים בפרשה ואת הפעולות שננקטו ע"י "קשת" במהלכה.

 

במכתב הבהרות שהעבירה הזכיינית בשבוע שעבר נכתב כי"המעורבים בפרשת מרגול לא הצליחו להשפיע על הפקת "כוכב נולד" וכל הפעולות נעשו מאחורי גבה של הזכיינית". 

 

ניר דווח על הקוד האתי ש"קשת" פועלת על פיו ואשר נועד להבטיח שקיפות, מקצועיות ואמינות בתוכניות מסוג זה - כך מודיעה הרשות. המועצה רשמה את הודעות "קשת" וקבלה את ההפרדה בין הפרשה הנחקרת במשטרה להמשך הפעילות הטלוויזיונית של "קשת" והתכנית "כוכב נולד".

 

"המועצה הנחתה את הנהלת הרשות לבחון הוספת עקרונות וכלים להגברת הפיקוח, השקיפות והאמינות של תכניות תחרותיות", נמסר מהרשות השנייה.

 

הקוד האתי של "קשת" גובש ונכתב במהלך פברואר - אפריל 2011, ובמאי הופץ בקרב כל חברות ההפקה. "בניגוד לקודים אחרים בעולם שניסחו חברות הפקה ורשתות שידור מובילות כגון BBC ITV ,NBC הקוד שלנו מפורט ועוסק במגוון אספקטים אתיים בעוד שבקודים האתיים של גופי שידור אלה אין התייחסות קונקרטית להתנהלות השופטים בתכניות ריאליטי", נמסר מ"קשת". "הקודים מחו"ל מטפלים אך ורק בנושאי הצבעות מהבית ועניינים טכניים. אין התייחסות להתנהלות של שופטים בתכניות הריאליטי - ההתייחסות היא תקשורתית בלבד".

 

בקוד האתי שניסחה "קשת" סעיפים העוסקים בהגדרת הקשר וטיב הכרות שבין מתמודדים לבין שופטים וצוות הפקה וחיוב גילוי נאות ובמידה ויש צורך. בנוסף, עוסק הקוד בסוגיית ההקפדה על התנהגות והתבטאויות על סט הצילומים ושמירה על כבוד המשתתפים, ובתפקיד השופטים והגדרת תפקידם.

 

הופעתו של ניר בפני הרשות באה לאחר מכתב ששלחה הזכיינית לרשות ובו נכתב: "אנו מזועזעים מחומרת הכוונות המתוארות בכתב האישום  כוונות המנוגדות לנורמות אתיות בסיסיות. מן התיאור עולה כי גם צנעני הייתה מודעת לעובדה שהתנהלות זו עמדה בניגוד לחובותיה כשופטת, ושעל כן, נרקמה המזימה בחשאי", נכתב בתגובתה של "קשת". "חשוב להבהיר - לשמחתנו הרבה כוונות אלה לא התממשו. כוכב נולד עלולה הייתה להפוך לקרבן של פרשה זו, אך דבר זה נמנע".

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by