בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
ועדת הכלכלה אישרה את ההצעה להאריך את תוקף הסדר החדשות המקומיות 
 
תקשורת |
 

על פי ההסדר, זכייני הטלוויזיה יוכלו להמשיך ולשדר חדשות מקומיות תוך ניכוי הוצאות ההפקה מתמלוגי המדינה. לאחרונה האריכה ועדת השרים לענייני חקיקה את ההסדר עד לסוף השנה הנוכחית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום לקריאה ראשונה את ההצעה להאריך את תוקף ההסדר המאפשר לזכייני הטלוויזיה להמשיך ולשדר חדשות מקומיות תוך ניכוי הוצאות ההפקה מתמלוגי המדינה.

 

לאחרונה האריכה ועדת השרים לענייני חקיקה את ההסדר עד לסוף השנה הנוכחית, ויוזמי ההצעה היו"ר שאמה-הכהן וח"כ שלי יחימוביץ', מציעים להאריך את תוקף ההסדר בשנה נוספת.

 

 

"חדשות מקומיות ותוכניות מקומיות בענייני היום אינן זוכות כלל לסיקור וטיפול מקיף במהדורות החדשות הראשיות, ואף לא בתוכניות טלוויזיה ארציות. בהיעדר הסדר חלופי ולנוכח קיומן של מטרות ציבוריות בשידורי החדשות המקומיות והתוכניות המקומיות בענייני היום, מוצע להאריך את ההסדר הקיים", נכתב בדברי ההסבר לחוק.

 

יצוין כי החל משנת 2013 תחדל המדינה מגביית תמלוגים, ולכן לא יוכלו חברות הכבלים והלוויין לקזז מהם את הסכום שעולה להן הפקת החדשות. הוראת השעה מאפשרת לחברות הוט ו-yes להמשיך בשנה הקרובה בהעברת 25 מיליון שקל מתמלוגיהן (ביחד) לטובת הפקת החדשות המקומיות.

 

ח"כ נינו אבסדזה טענה כי החוק מורה על העברת כספים כמעט באופן אוטומטי לחברה המפיקה את החדשות בערבית, וכיוון שבקרוב צפוי לעלות ערוץ ייעודי בשפה הערבית יש לבחון להעביר את הכסף לערוץ שיוקם. יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולוויין, ניצן חן, אמר דחה את הדברים ואמר כי יש להמתין עד שיקום הערוץ.

 

יו"ר הוועדה הבהיר כי במסגרת הכנת הצעת החוק לקריאה שנייה ושלישית תשוב הוועדה ותדון בסוגיית החדשות בערבית, ואם יתברר שיש צורך לבצע שינויים, הם יבוצעו.

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by