בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
עיתונאים פלסטיניים הפגינו מול משרדי האו"ם בעזה: שחררו את עיתונאי אלג'זירה העצור בישראל 
 
תקשורת |
 

סאמר עאלווי, מנהל ערוץ אלג'זירה באפגניסטן, נעצר בגשר אלנבי בעת שיצא מישראל לירדן. בשב"כ ובמשטרה מייחסים לעלוואי עבירות של השתייכות לחמאס ופעילות נגד ביטחון המדינה, והוא מכחיש את המיוחס לו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

עשרות עיתונאים פלסטיניים הפגינו אתמול (שבת)  מול משרדי האו"ם בעזה ודרשו את שחררו של עיתונאי אלג'זירה סאמר עאלווי שנעצר בישראל בחודש שעבר, כך מדווחת סוכנות הידיעות "מען".

 

עלאווי, מנהל ערוץ אלג'זירה באפגניסטן, נעצר בגשר אלנבי בעת שיצא מישראל לירדן אחרי חופשת קיץ בת שלושה שבועות אצל משפחתו בגדה המערבית והוא מוחזק בבית המעצר קישון. במהלך החודש הוארך מעצרו ותמונות מההליך שודרו ברשת בשידור חי, שם טענו כי מעצרו מהווה פגיעה בחופש העיתונות ובחופש הביטוי. בשב"כ ובמשטרה מייחסים לעלוואי עבירות של השתייכות לחמאס ופעילות נגד ביטחון המדינה, והוא מכחיש את המיוחס לו.

 

שופט ביהמ"ש המחוזי רון שפירא, הורה הבוקר לשרות בתי הסוהר להגיש תגובה בכתב לעתירתו של העתונאי  ולהבהיר את עמדתו עד לא יאוחר ממחר. השופט קבע כי לאחר עיון בתגובה, ולפי הצורך תינתן החלטה או ייקבע מועד לדיון. במסגרת העתירה נתבקש בית המשפט להורות לשב"ס ולמדינה לאשר כניסתם של רופאים לביקור אצל העיתונאי וכן למסור לעותר תיעוד רפואי בעניינו, החל מיום מעצרו.

 

השופט שפירא ציין כי מעיון בהחלטות המעצר אשר צורפו לעתירה ויתר הנספחים עולה כי בית המשפט הצבאי אשר דן במעצרו של העותר הורה להפנות את העותר לבדיקה רפואית לצורך קבלת חוו"ד רפואית וכן הורה על בדיקתו על ידי רופאים, וזאת בשתי החלטות שונות. כמו כן נשלח מכתב לקצין רפואה בשב"ס, במסגרתו ביקש ארגון רופאים לזכויות אדם לאשר את כניסתם של הרופאים למתקן הכליאה כדי לבדוק את העותר. לעתירה לא צורפה כל תשובה למכתב זה, ולא ידוע שניתנה תשובה עד למועד הגשת העתירה.

 

"העיתונאים הגיעו להפגנה כדי למחות ולדרוש את שחרורו המיידי של עלאווי ושל כל שאר העיתונאים העצורים בישראל. הפשע היחיד שהם ביצעו היה להיות מקצועים ולהגן על חופש הביטוי והעיתונות", אמר בהפגנה עאדל זאנון, מנהל ארגון DCMF הפועל לחופש עיתונות במזרח התיכון.  

 

כתב אלג'זירה בעזה, וואל דחדוח, דיבר בהפגנה על הסכנות של הסיקור העיתונאי במזרח התיכון ואמר שעיתונאים "או נהרגים, או נפצעים, או נעצרים", והזכיר את מותו של צלם התחנה שנהרג בחודש במרץ בלוב. הוא טען שישראל מבצעת "מעצרים שרירותיים נגד עיתונאי אלג'זירה כחלק מהמדיניות שלה כלפי התחנה".

 

מנהל לשכת העיתונות הממשלתית, אורן הלמן, מסר בשיחה עם נענע10 בתגובה לדברים: "ללשכת העיתונות הממשלתית ולמשרד ההסברה והתפוצות אין כל מדיניות כלפי רשת אלג'זירה שהיא שונה מהמדיניות כלפי כל כלי תקשורת זר אחר שמשדר בישראל. אנחנו משתפים פעולה עם אלזג'ירה, ביקרתי במשרדים שלהם מספר פעמים ואנחנו נמצאים עמם בקשר שוטף. הם מקבלים מאיתנו את כל ההודעות לעיתונות וההזמנות לסיורים ותדרוכים".

 

עוד הוסיף הלמן כי "המדיניות שלנו כלפיהם נגזרת מהוראות החוק ומהוראות והכללים של לשכת העיתונות הממשלתית לזכאות תעודות עיתונאי. אין לנו כל קשר למעצר, והוא אינו תחת לאחריותנו".

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by