בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
נציב פניות הציבור של הרשות: "עירום אומנותי במהדורת החדשות - חופש הביטוי והיצירה" 
 
תקשורת |
 

גיורא רוזן, נציב פניות הציבור דחה תלונה שהוגשה כנגד מהדורת החדשות של ערוץ 10 על שהציגה עירום בכתבה על הצלם ספנסר טוניק. רוזן: "מדובר בחופש הביטוי והיצירה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

נציב תלונות הציבור של הרשות השניה, גיורא רוזן, דחה תלונה בדבר הצגת עירום במהדורת החדשות של ערוץ 10 במסגרת כתבה על צלם העירום ספנסר טוניק שצפוי לצלם בחודש הבא בים המלח.

 

לאחר שידור הכתבה בה הוצגו דוגמאות מיצירותיו, התקבלה במשרדי הנציב תלונת "האגודה לזכות הציבור לדעת" ובה נטען כ הדבר "אינו עולה בקנה אחד עם הנורמות המקובלות בערוץ ברודקסט". בתלונה נכתב כי העמדה לפיה מדובר במעשה אומנות היא דבר "נפוץ באותה מידה שהוא נלוז".

 

בתגובה לתלונה התנצל סמנכ"ל חדשות 10, אורי רוזן, וכתב לנציב כי נעשתה טעות וכי מדיניות הערוץ היא לא לשדר עירום במסגרת המהדורה המרכזית. במקרים של עירום אומנותי, כגון יצירותיו של טוניק, המדיניות היא להביא רק ויזואליה לא מפורטת מרחוק.

 

"צפיתי בשידור ואני דוחה את ההתנצלות ואת עמדת המתלונן", כתב נציב תלונות הציבור. "עבודותיו של ספנסר טוניק אינן שונות בעיני מכל צילום אומנותי אחר. כפי שלא ניתן להסתיר את 'דוד' הניצב ברומא בעירום מלא, כל לא נתון להסתיר את עבודותיו של טניק כאילו אין הן מתקיימות".

 

"כתבה אודות עבודתו מוגנת הן מתוקף חופש הביטוי והן מתוקף חופש היצירה", סיכם הנציב את החלטתו. מ"האגודה לזכות הציבור לדעת" נמסר בתגובה להחלטה: "עצוב כי במערכת החדשות מגלים הבנה רבה יותר לרגישות הצופים, מאשר מי שאמור להיות מייצג קולו של הציבור ברשות השנייה".

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by