בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
בעל מניות במעריב: מינויו של חפץ - ניגוד עניינים 
 
 יומיים אחרי המינוי, ההתנגדויות מתחילות לצוף    צילום: נענע10    
תעשייה |
 

לדברי עו"ד אלעד מן, בעל מניות מיעוט ב"מעריב החזקות", קיים חשש כבד לניגוד עניינים בכל הנוגע לסיקור IDB • מעריב: "דוחים את הטענות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 יומיים לאחר מינויו של ניר חפץ לעורך "מעריב", וההתנגדויות מתחילות לעלות. במכתב שנשלח ליועצים המשפטיים של החברה על ידי העו"ד אלעד מן, בעל מניות מיעוט ב"מעריב החזקות", הוא טוען לחשש לניגוד עניינים במינויו של חפץ לתפקיד עורך העיתון בכל הנוגע לסיקור בעלת השליטה בעיתון IDB שבשליטת נוחי דנקנר.

 

לטענת מן, אין די באישור המינוי על-ידי דירקטוריון החברה, ויש להביא את המינוי לאישור האסיפה הכללית של החברה. הפנייה נשלחה גם לרשות לניירות ערך בדרישה לבדוק עם "מעריב החזקות" מדוע העסקתו של חפץ לא דרושה אישור "עסקת בעלי עניין ועסקה חריגה" והאם היא מתיישבת עם האמור בחוק החברות.

 

"בשל העסקתו הקודמת של מר חפץ על ידי בעלת השליטה ותאגידים שבשליטתה, גם בנושאים הקשורים לחברה ולעיתון עצמם, מתעורר החשש הכבד לניגוד עניינים מובנה באשר לזהות העורך החדש בכל הנוגע לסיקור עסקיה של בעלת השליטה ומעסיקתו עד עתה", נכתב בפנייה. "החברה מתבקשת להבהיר כיצד מתייתר חשש זה וכיצד יוכל למלא העורך החדש את הוראות התקנון בדבר עצמאותו ואי תלותו - בהתחשב בנסיבות האמורות".

 

זו אינה הפעם הראשונה שנטען כי עסקיו של נוחי דנקנר אינם מסוקרים כראוי בעיתון מאז עסקת הרכישה. לפני חודשיים תקף בחריפות העיתון הכלכלי דה-מרקר, מקבוצת "הארץ", את האופן שבו סיקר "מעריב" את התביעה הייצוגית שהתקבלה נגד "מכתשים אגן" שבשליטת IDB: "הסיקור הליליפוטי של אירוע כלכלי בסדר גודל של התביעה הייצוגית נגד מכתשים אגן מעמיד באור מגוחך את החלטת פרופ' דיויד גילה, הממונה החדש על ההגבלים העסקיים, לאשר את רכישת השליטה ב'מעריב' על ידי דיסקונט השקעות", נכתב בעיתון.

 

"השורה התחתונה של הסיפור מוכיחה שקוראי "מעריב", שבשליטת דנקנר, העיתון השלישי בגודלו במדינה, קיבלו שירות גרוע בכל הקשור לפרשה מרכזית המשפיעה על עסקיו של דנקנר". 

 

ברשות לניירות ערך סרבו לענות האם בכוונתם לבדוק את הנושא ומסרו כי "הרשות ניירות ערך אינה מגיבה לשאלות הנוגעות לחברות ספציפיות". מ"מעריב" נמסר: "החברה דוחה את כל טענותיו של עו"ד אלעד מן".

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by