בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
הכנות לספטמבר? מתן וילנאי יפגש עם ראשי מערכות החדשות  
 
 מתן וילנאי בהפגנה באוניברסיטת ת"א    צילום: תומר ליכטש    
תקשורת |
 

השר להגנת העורף ינסה לגבש עם כלי התקשורת השונים הסכמה על דרכים שיאפשרו לכתבים לתפקד ביעילות בעתות חירום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

השר להגנת העורף, מתן וילנאי, יפגש עם ראשי מערכות החדשות של כלי התקשורת השונים במטרה להגיע להסכמה על דרכים שיאפשרו לכתבים לתפקד ביעילות בעתות חירום. הפגישה תתקיים ב-21 באוגוסט בחסות מועצת העיתונות בישראל ובראשות נשיאת מועצת העיתונות, השופטת (בדימוס) דליה דורנר.

 

בפגישה יבחן השר וילנאי יחד עם ראשי המערכות דרכים לביסוס נתיבי תקשורת משופרים בין הרשויות לאמצעי התקשורת, במטרה לסייע לכתבים, לא רק הצבאיים, לפעול בעתות חירום.

 

"מאז המלחמה, חלו שינויים משמעותיים במפת התקשורת הישראלית, והתבסס במערכות דור חדש של עורכים המבצעים את מלאכת כיסוי ועריכת החדשות", נמסר מלשכתו של וילנאי. "במקביל, התעדכנו הערכות גופי השלטון באשר למורכבות השפעת לחימה עתידית על העורף האזרחי, אותו משרתת התקשורת בשגרה ובחירום".

 

למעלה מארבע שנים חלפו מאז פרסמה מועצת העיתונות בישראל את דו"ח הוועדה המיוחדת בדבר כללי אתיקה בימי לחימה. הוועדה בחנה את התנהלות אמצעי התקשורת לסוגיהם בעת מלחמת לבנון השנייה, תוך שמיעת עדויותיהם של שחקנים מרכזיים בזירה, במטרה לייעל את עבודת העיתונאי בעתות חירום.

 

בישיבתה הראשונה של הוועדה התייחסה דורנר לסיקור מלחמת לבנון השנייה ועודדה את העיתונאים לפרסם את כל המידע הרלוונטי לציבור, תוך שהדגישה כי "תקשורת שנמנעת מהצגת מידע היא תקשורת מסלפת ומעוותת". הכללים שנקבעו בוועדה הוכלו בתקנון האתיקה המקצועית של העיתונות. 

 

מלשכת השר נמסר כי במהלך הפגישה ישמעו העורכים הערכות מצב מפי השר וילנאי לאור ממצאי תרגיל הגנת העורף שנערך בחודש יוני השנה.

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by