בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרסום ושיווק 
רשות השידור: נפתח את שוק הפרסום ברדיו לתחרות  
 
 קול ישראל    צילום: דוד וינוקור    
פרסום ושיווק |
 

לראשונה מזה 17 שנה נבחנת ברשות הפסקת השליטה הבלעדית של זכיין אחד על ההכנסות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים בשנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

17 שנים של בלעדיות הסתיימו: הוועד המנהל של רשות השידור החליט פתיחת הפרסום ברדיו לתחרות: לראשונה ישנה כוונה לפתוח את שוק הפרסום ברשתות הרדיו לתחרות ולהפסיק את השליטה הבלעדית של שירות הפרסום הממשלתי (שפ"מ) שהיה היחיד שניגש ב-17 השנים האחרונות למכרז.

 

תקציב הפרסום ברדיו הממלכתי מוערך בסכום של 100-200 מליון שקלים בשנה, והוא הוענק מדי שנה לזכיין הקבוע. בספטמבר השנה מסתיים החוזה עמו, והכוונה היא לחלק את התקציב לזכיינים שונים ולחמישה תחומים: רשתות המוסיקה, רשת ב', ולזכיינים לפי המגזרים החרדי, הערבי והרוסי לפי תחום התמחות. עד היום שירות הפרסום הממשלתי היחיד שאחראי על פרסום בכל המגזרים.

 

"הכללים החדשים גובשו בתיאום עם מחלקת הייעוץ והחקיקה במשרד המשפטים ועם הרשות להגבלים עסקיים והם יאפשרו כניסת מתחרים נוספים באופן שיאפשר תחרות אמיתית במכרז כמתחייב על פי חוק, דבר שלא היה קיים בשנים האחרונות", נמסר מרשות השידור. "פיצול המכרז למספר זכיינים יגביר את התחרות בין נותני השירותים. החלוקה למספר זכיינים תאפשר לרשות לפתח גם את הרשתות המיגזריות ולא על חשבון רשתות אחרות ובכך להעניק לציבור רשתות רדיו טובות ואיכותיות אף יותר".

 

ובתוך כך מחר בבוקר (שני) תדון ועדת החינוך של הכנסת בנושא במסגרת הפנייה של רשות השידור לכנסת בבקשה לשינוי כללי הפרסום ברדיו. המהלך לתיקון הכללים החל כבר לפני מספר שנים, עוד בימי הוועד המנהל הקודם.

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by