בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
הרשות השניה: חריגה מזמני לוחות השידורים תחשב כהפרת תנאי הזכיון 
 
 כנס הרשות השניה באשדוד 2011    צילום: שרון בוקוב    
תעשייה |
 

מועצת הרשות: "הדבר חשוב למען שמירה על תחרות הוגנת על תשומת ליבו של הצופה כחלק מתהליך הפרוגרמינג של התכניות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מועצת הרשות השנייה מודיעה הבוקר (ראשון) כי החל מחודש אוקטובר חריגה מזמני לוחות השידורים תחשב כהפרה של תנאי הזכיון.

 

הרשות קיימה ביום חמישי האחרון דיון בנושא אי עמידה של הזכיינים בלוחות הזמנים של התכניות המשודרות, והחליטה על דרישה חד משמעית מהזכיינים להימנע מחריגות בלוחות השידורים, למעט במקרים חריגים כורח המציאות בהם מהדורת החדשות נאלצת להמשיך ולשדר לטובת הציבור.

 

המועצה קבעה היום כי החל מחודש אוקטובר 2011 החריגות בלוחות הזמנים של לוחות השידורים יטופלו כהפרות על ידי הנהלת הרשות השנייה.

 

לדברי יו"ר המועצה, ד"ר אילן אבישר: "המועצה בראשותי תקפיד על עמידה בזמנים ואי סטייה ממתווה השידורים המאושר מראש. כמו כן, נקפיד על עדכון תדיר, מדויק ושוטף של מדריך השידורים האלקטרוני (EPG) וזאת למען טובת ציבור הצופים המתכנן סדר יום של צפייה בתכניות המועדפות עליו בטלוויזיה. כמו כן, הדבר חשוב למען שמירה על תחרות הוגנת על תשומת ליבו של הצופה כחלק מתהליך הפרוגרמינג של התכניות".

 

בדו"ח מבקר המדינה האחרון נמצא כי הרשות אינה מטילה עיצומים כספיים כמעט כלל, וכיוון שלא בחנה את ניצול זמן הפרסום לא ניתן לדעת בוודאות אם יישום הסנקציה אכן היה אפקטיבי. בשנים 2008-2010 בוצעו כ-60 הפרות בתחום הרדיו, אולם רק בגין שש מהן הוטלו עיצומים כספיים. בתחום הטלוויזיה בוצעו 336 הפרות, אך רק בגין שלוש  מהן הוטלו עיצומים. בכתבי הזיכיון בתחום הטלוויזיה והרדיו נקבע כי מנכ"ל הרשות רשאי להטיל על בעלי הזיכיון שביצע הפרה עיצום כספי עד 60,000 ש"ח ובהפרה חוזרת עד ל- 120,000 ש"ח.

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by